GeriGündem Dönmezlerse vatandaşlıktan atılacaklar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dönmezlerse vatandaşlıktan atılacaklar

Dönmezlerse vatandaşlıktan atılacaklar

680 sayılı OHAL KHK’sı ile getirilen yeni düzenleme ile vatandaşlıktan çıkarılmanın kapsamı da belirlendi.

Öncelikle vatandaşlıktan çıkarılacak kişiler Türkiye tarafından ‘kırmızı bülten’ ve ‘difüzyon’ ile aranan şüphelileri kapsayacak. Vatandaşlıktan çıkarılması ön görülenlerin çoğunluğunun FETÖ üyesi olduğu öğrenilirken, AB ülkelerindeki terör örgütü PKK / KCK’nın elebaşları ve HDP’li 2 milletvekilli de yer alıyor.

FETÖ’den vatandaşlıktan çıkarılacak bazı isimler şöyle: “Fetullah Gülen ile Gülen’in en yakınında yer alan Mehmet Ali Şengül, Cevdet Türkyolu, Osman Şimşek, Ahmet Kurucan, Abdullah Aymaz, firari savcılar Zekeriya Öz, Fikret Seçen, Celal Kara, Cihan Kansız, işadamı Akın İpek, sporcu Hakan Şükür ve Arif Erdem, gazeteci Ekrem Dumanlı, Emre Uslu, Önder Aytaç, Tuncay Opçin ve Can Dündar.

Dönmezlerse vatandaşlıktan atılacaklar

Türkiye’nin iadesini istediği PKK elebaşları Sabri Ok, Remzi Kartal, Zübeyir Aydar, Nedim Seven, Rıza Altun, Ali Haydar Kaytan, Nuriye Kesbir, Abdurrahman Çadırcı, Muzaffer Ayata ve Nizamettin Toğuç gibi isimler.

HDP’ye yönelik operasyonda haklarında yakalama ve tutuklama kararı çıkarılan ancak yurtdışında kaçtıkları belirlenen HDP milletvekilleri Faysal Sarıyıldız, Tuğba Hezer Öztürk de var.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle