Gündem Haberleri

  Domuz gribinden ölenlerin sayısı 21 oldu

  Hürriyet Haber
  05.11.2009 - 11:25 | Son Güncelleme:

  Domuz gribi nedeniyle bugün ölenlerin sayısı 19 iken öğleden sonra Şanlıurfa'dan gelen haberle 21'e yükseldi.

  Pandemik grip nedeniyle çeşitli illerde tedavileri sürdürülen hastalardan 28 yaşında bir erkek, 32, 33 ve 36 yaşlarında 3 bayan,  6 ve 8 yaşında 2 kız çocuğu, olmak üzere 6 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir. Bu vefatlarla beraber Pandemik gripten kaybedilen vatandaşlarımızın sayısı 21 oldu. 

  Şanlıurfa'dan 2 ölüm daha

   Şanlıurfa'da hastanelerde tedavi gören ve “Domuz gribi”nden şüphelenilen biri öğrenci 2 kişi daha hayatını kaybetti.
  Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa'da göğüs ağrısı şikayetiyle birkaç gün önce Balıklıgöl Devlet Hastanesi'ne kaldırılan iki çocuk annesi F.Ö. (36) kurtarılamadı. Bu hastadan alınan numuneler Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi'ne gönderildi. F.Ö'nün cenazesi, yapılan otopsinin ardından ailesi tarafından Harrankapı Mezarlığı'nda defnedildi.
  Siverek ilçesinde de 8 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi bir kız çocuğu geçen hafta grip şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Yapılan ilk müdahalenin ardından Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilen S.Ç, hayatını kaybetti. 8 yaşındaki çocuktan alınan kan örnekleri de kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Ankara'ya gönderildi. S.Ç'nin öğrenim gördüğü Gazipaşa İlköğretim Okulu'ndaki sınıf arkadaşları, masasına çiçek bıraktı.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı