Gündem Haberleri

  Domuz gribinden ölenelerin biri Batman'dan

  Arif ARSLAN/BATMAN, (DHA)
  04.11.2009 - 17:26 | Son Güncelleme:

  SAĞLIK Bakanlığı'nın bugün domuz gribinden öldüğünü açıkladığı 4 kişiden birinin Batman'da oturan 5 yaşındaki Muhammed Emre Yıldız olduğu açıklandı.

  Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden domuz gribi virüsünden bugün 4 kişinin yaşamını yitirdiğini, böylece bu hastalıktan ölenlerin sayısının Türkiye’de 15'e yükseldiği açıklandı. Bunlardan birinin Batman'da oturan Muhammed Emre Yıldız olduğu ortaya çıktı. Daha önce solumun yollarından rahatsız olduğu belirtilen ve bir hafta önce ‘Zatürre' teşhisiyle özel Alman Hastanesi'ne kaldırılan Yıldız, bugün kurtarılamadı.

  Batman Sağlık Müdürü Mehmet Baş, Yıldız’dan hastanede tedavi görürken, alınan örneklerin Sağlık Bakanlığı’na gönderildiğini ve H1N1 virüsünün pozitif çıktığını söyledi.

  Aydınlıkevler Mahallesi 19'uncu Cadde'de oturan 3 çocuk babası, 33 yaşındaki Emin Yıldız, en küçük çocuğu Muhamed Emre'yi rahatsızlanınca geçen hafta doktora götürdüklerini söyledi. Çocuğunu götürdükleri Batman Çocuk Hastanesi'nde bir iğne yapılıp eve gönderildiğini öne süren baba Yıldız, oğlunun rahatsızlanması üzerine 1 gün sonra özel hastaneye götürdüklerini burada ‘Zatürre' teşhisi konularak tedavi altına alındığını kaydetti.

  Batman'da domuz gribinden ölen ilk kişi olan Yıldız, bugün gözyaşları arasında toprağa verildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı