GeriGündem Domuz gribi şüphesiyle gözlem altına alındı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Domuz gribi şüphesiyle gözlem altına alındı

FRANSA’dan uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelen ve buradaki termal kameralardan yüksek ateş tespiti yapılınca kayıtlardan İzmit’teki yakınlarını ziyarete geldiği anlaşılan bir kişi, burada bulunarak domuz gribi şüphesiyle hastanede müşahade altına alındı.

Adı açıklanmayan türk vatandaşıyla ilgili tahlil sonuçlarının yarın kesinleşeceği bildirildi.

Atatürk Havalimanı’na geldikten sonra termal kameralarda yüksek ateş olduğu belirlenen 40 yaşındaki erkek şahsın daha sonra İzmit’teki yakınlarını ziyarete geldiği anlaşıldı. Durumu İstanbul Sağlık Müdürlüğü aracılıyla bakanlığa bildirilmesi, bakanlığın da Kocaeli Valiliği’ne konuyu aktarması üzerine bu kişi bulundu.
Kocaeli Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından alınarak Derince İlçesi’ndeki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen bu kişi, daha sonra intaniye servisinde karantinaya alındı. Burada kan örnekleri alınan ve diğer tahlilleri de yapılan adı açıklanmayan kişiyle ilgili incelemeler sürerken, tahlil sonuçlarının yarın kesinleşeceği öğrenildi.

Hastane Başhekimi Ertuğrul Öney, “Bu kişinin havalimanından yurda girişi sırasında termal kameralardan yüksek ateş olduğunun anlaşılması üzerine domuz gribi şüphesiyle karantinaya aldık. Şu anda hastanemizde gerekli tedbirler altında kan örnekleri ve çeşitli tahlilleri yapılıyor. Yarın itibariyle tahlil sonuçlarına göre durumu netleşecek” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle