Gündem Haberleri

  "Domuz büyüsü" davasında sonuç belli oldu

  A.A
  20.08.2009 - 14:33 | Son Güncelleme:

  Aydın'ın Didim ilçesinde “domuz büyüsü” yaptıkları iddiasıyla belediye başkanı tarafından işten çıkarıldıklarını ileri süren 2 kadın işçi, açtıkları “işe iade” davasını kazandı.

  Çalıştıkları Didim Belediyesindeki işlerinden “domuz büyüsü” yaptıkları iddiasıyla Belediye Başkanı Mümin Kamacı tarafından çıkarıldıklarını ileri süren Fatma Hatun Eryürek ve Ayşegül Menderes'in açtığı “işe iade” davası, Didim Asliye Hukuk Mahkemesinde görüldü.

  Mahkeme heyeti, Eryürek ile Menderes'in “işe iade” edilmeleri yönünde karar verdi.

  Eryürek ile Menderes'in avukatı Zekiye Baran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 kadın işçinin atılmasının usulen yanlış olduğunu savunarak, “İşverenin 8 gün içinde bir üst mahkemeye temyize gitme hakkı var. Şu anki duruma göre, Yargıtayın incelemesinden sonra 2 kadın işçi işlerine dönecekler ve çalışmadıkları dönemin ücretini de alacaklar” dedi.

  Fatma Hatun Eryürek ise “En başından beri adaletin yerini bulmasını istiyorduk. Sonuçta öyle oldu. Bana ve arkadaşıma hakaretlerde bulunuldu. Ama sonuçta adalet kazandı” diye konuştu.

  Didim Belediyesinde çalışan kadrolu işçiler Fatma Hatun Akyürek ile Ayşegül Menderes, mesai saatleri dışında belediye binasında şüpheli hareketler sergiledikleri ve “domuz büyüsü” yaptıkları iddiasıyla başkanlık oluru ve Disiplin Kurulu kararı ile işten çıkarılmıştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı