Gündem Haberleri

  Dolandırma sözleri: Paralarına üfleyelim

  Ceylan SEVER / İSTANBUL
  08.07.2017 - 22:03 | Son Güncelleme:

  GAZİOSMANPAŞA Arnavutköy’de iki kadın, kapısını çaldıkları Hacer S.’yi pirinç, şeftali ve domatesle kandırarak dolandırdı. Kimliği tespit edilen iki kadından Tülay P.’ye 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

  İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın iddianamesinde Hacer S.’nin 21 Haziran 2016 günü evine gelen kadınlardan birisi diğerini işaret ederek çocuğu olmadığını, komşulardan topladıkları pirinci yemesi halinde anne olabileceğini söyleyerek bir miktar pirinç aldı. Bir bahaneyle eve giren kadınlardan biri Hacer S.’den, bu kez şeftali ve domates istedi.

  Kadın, yere koyduğu şeftali ve domatesin üzerine bir bez attı ve Hacer S.’ye, “Senin iki tane düşmanın var, görüntüleri de bu şeftali ve domatesten çıkacak” dedi. Daha sonra kadınlardan birisi Hacer S.’ye “Evinde besmelesiz para var, bu parayı al gel okuyup üfleyelim, para bereketlensin” dedi.

  FOTOĞRAFTAN TEŞHİS
  Hacer S.’de kolundaki 22 gram 22 ayar bilezik ile yatak odasındaki 4 çeyrek altın ve 1700 lira nakit parayı getirerek kadınların önündeki kırlentin üzerine koydu. Hacer S. paraların üzerine bir kırlent daha koyarak sıkıca bağladı. İki kadın daha sonra kırlenti yatak odasında yüksek bir yere koymasını istediler. Gitmek üzere kalkan iki kadını, Hacer S. kapıya kadar uğurladı.

  Hacer S. yatak odasında tülbentin içinde sarılı para ve altınların olmadığını görünce şikâyetçi oldu.

  Hacer S.’nin fotoğrafında teşhis ettiği kadınlardan Tülay P.’ye ‘Dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle nitelikli dolandırıcılık’ suçundan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Kimliği tespit edilemeyen diğer dolandırıcı kadının dosyası ise ayrıldı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı