Gündem Haberleri

  Dolandırılmaktan kurtarıldı, meraklı vatandaşlardan kurtulamadı

  Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)
  27.08.2012 - 16:32 | Son Güncelleme:

  ZONGULDAK’ta telefonlu dolandırıcılarının tuzağına düşen Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan (TTK) emekli 60 yaşındaki Behçi Y., oğlunun polisi araması ile para yatırmak için gittiği banka önünde dolandırılmaktan son anda kurtarıldı. Vatandaşların Behçi Y.’yi görmek için polis aracı önünde oluşturduğu kalabalık dikkat çekti.

  Olay, bugün saat 15.00 sıralarında Gazipaşa Caddesi üzerindeki bir banka şubesinin önünde gerçekleşti. Behçi Y., oğlu Erhun Y. ile bulaşmak için cadde üzerinde yürürken telefonu çaldı. Kendini terör şubesinde çalışan polis olarak tanıtan bir kişi kimlik bilgilerinin ve telefon hattının terör örgütü tarafından ele geçirilerek kullanıldığını söyledi. Dolandırıcı, daha sonra teröristlerin yakalanması için Behçi Y.’den para istedi. Behçi Y.’nin, buluştuğu oğlu Erhun Y., babasının telefon konuşmalarından şüphelendi. Durumu anlayan ve babasını ikna edemeyen Erhun Y. polisi arayarak yardım istedi.

  MERAKLI MİLLETİZ VESSELAM / FOTO GALERİ

  İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, cadde üzerindeki tüm bankalara ekip göndererek Behçi Y.’yi aramaya başladı. Kısa süren aramanın ardından Behçi Y., bir bankanın önünde dolandırıcılarla telefonla konuşurken bulundu. Dolandırıldığı söylenen Behçi Y., kısa süreli yaşadığı şokun ardından polis aracına bindirildi. Bu sırada yoldan geçen vatandaşlar dolandırılmaktan kurtarılan Behçi Y.’yi görmek için polis aracı yanında toplanarak, gelişmeleri meraklı gözlerle izlediler.

  Polis, Behçi Y.’yi ifade vermek üzere polis karakoluna götürürken dolandırıcıları bulmak için çalışma başlattı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı