GeriGündem Dolandırılan yaşlı adam: 'Yemeyenin malını yerler'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dolandırılan yaşlı adam: 'Yemeyenin malını yerler'

Dolandırılan yaşlı adam: 'Yemeyenin malını yerler'

Adana'da 65 yaş aylığını çektikten sonra yanına gelen iki kişi tarafından cebinden bin liradan fazla parası çalınan yaşlı adam, "Yemeyenin malını yerler" diyerek espri yaptı.

Edinilen bilgiye göre, 65 yaş maaşı alan 82 yaşındaki Muzaffer Can, Sarıçam ilçesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi'ndeki evinden çıkıp yaya olarak Kozan Yolu'nda gezmeye başladı. Bir süre gezen yaşlı adamın yanına otomobil ile iki kişi geldi.Otomobilden inen şahıslardan biri, "Emmi beni tanımadın mı nasılsın ben Osman'ın oğluyum" diyerek yaşlı adama sarıldı. Muzaffer Can ise tanımadığını söylemeye çalışırken, yaşlı adama sarılan şahıs gömleğin cebindeki parayı aldı. Diğer arkadaşı da "Tamam emmi sen bizi tanıyamadın" dedikten sonra otomobile binip olay yerinden ayrıldılar. Bu arada, bakkaldan alışveriş yapmak isteyen yaşlı adam cebinde parasının olmadığını fark edince polisi aradı. Olay yerine gelen polis, yaşlı adamdan zanlıların eşkallerini alarak çalışma başlattı. Yaşlı adam yaşadıklarını ise şöyle anlattı:

"2 kişilerdi, 'emmi dur hele' dediler, sen kimsin dedim o da, 'ben Osman’ın oğluyum nasıl tanımıyorsun' dedi. Hangi Osman’ın oğlusun derken diğer arkadaşı 'hadi gidelim' dedi gittiler. Daha sonra elimi cebime attım para yok. Bin liranın üstünde para vardı 65 yaş parasıydı, dün çekmiştim" dedi. Can, "Yemeyenin malını yerler" diyerek de espri yaptı. Yaşlı adam daha sonra olay yerine gelen torunları tarafından evine götürüldü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle