Gündem Haberleri

  Dolandırıcılık yapmak için nakliye şirketi kurmuşlar

  Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)
  10.10.2008 - 13:50 | Son Güncelleme:

  ADANA’da, kurdukları nakliye şirketiyle taşımak için aldıkları malları dolandırdığı iddia edilen çete liderinin de aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

  Adana, İzmir, Çanakkale, Kocaeli, Balıkesir ve Bodrum’da sahte belgelerle nakliyesini yapmak için aldıkları malları adreslerine teslim etmeyerek sattığı iddia edilen bir şebekenin varlığını belirleyen polis harekete geçti.

  İhbarları değerlendiren polis, 3 ay süren çalışmasının ardından oluşturulan özel ekipler, Balıkesir’de belirlenen adreslere eş zamanlı baskın yaptı. Çete lideri olduğu öne sürülen Zeki K. ile birlikte Erhan Ö., Emre Ö., Heybet A. ve Doğan Ç.’yi gözaltına aldı. Zanlıların araçlarında ve evlerinde yapılan aramada ise, çok sayıda sahte kimlik, araç ruhsatları, ehliyet ve plakalar ele geçirildi. Adana’ya getirilerek sorguya alınan Zeki K.'nin küçük yaştaki iki kız çocuğunun ırzına geçme, adam yaralama, hırsızlık, oto hırsızlık, alıkoyma ve değişik suçlardan çok sayıda sabıkası bulunduğu belirlendi. Dolandırdığı firma ve mal sahipleri tarafından teşhis edilen şebeke elemanları, yapılan sorgularının ardından ‘dolandırıcılık amacıyla suç örgütü oluşturmak’ iddiasıyla adliyeye sevk edildi.
  Olayla ilgili 6 kişi de aranıyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı