Gündem Haberleri

  Dolandırıcılığa 8 yıl isteniyor

  Hürriyet Haber
  21.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SAHTE kimlik ve maaş bordrolarıyla, beş ay önce İnterbank Güneşli Şubesi'nden ihtiyaç kredisi almak üzereyken polis tarafından suçüstü yakalanan Gülhan Ömürsün, Kayhan Ömürsün, Cemil Gözübüyük ve Namık Kemal Tayfun'un, sekizer yıl ağır hapisleri istendi.

  Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya, dolandırıcılık, dolandırıcılık suçuna eksik teşebbüs ve sahte nüfus cüzdanı bulundurmak suçlarından tutuklu olarak yargılanan dört sanık katıldı. Gıyabi tutuklu sanık Necati Bilgiç ile kimliği tam olarak belirlenemeyen Aziz Şimşek ise aranıyor. Adına düzenlenmiş ‘Gülcan Işık’ sahte kimliğiyle yakalanan Gülhan Ömürsün, ‘‘Kimliklerim, hep eşimde bulunur. Böyle bir kimlikten haberim yok. Kimliğin, çantama nasıl konulduğunu bilmiyorum’’ dedi.

  Eşi Kayahan Ömürsün'ün isteğiyle İstanbul'a geldiğini söyleyen Gülhan Ömürsün, ‘‘Bana, araba almak için bankadan kredi alınacağını söyledi. Eşimin isteğiyle kefil oldum. Sanıklarla, birlikte aynı gün bankada buluştuk. Henüz bankada herhangi bir evrak imzalamadan polis bizi yakaladı. Çantamdan Gülcan Işık adına düzenlenmiş, sahte nüfus cüzdanı çıktı. Çantama eşim koymuş olabilir. Ama eşim, bana bundan bahsetmedi’’ diye konuştu.

  Diğer sanık Kayahan Ömürsün de ‘‘Susma, hakkımı kullanmak istiyorum’’ dedi. Olayla igilerinin olmadığını ileri süren diğer sanıklar da, kendilerine kimlik temin edenin firari sanık Aziz Şimşek olduğunu ifade ettiler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı