Gündem Haberleri

  Dokunulmazlık kalksın yolsuzluk önlenir

  Mustafa KÜÇÜK/İSTANBUL
  06.03.2005 - 01:23 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Deniz Baykal, ülkemizde hırsızlığın sistemli olarak yapıldığını iddia ederek, ‘Siyaset, bürokrasi ve iş dünyası el birliğiyle Türkiye’de çok büyük yolsuzluğun içine girmişlerdir.

  Bu üçlüyü ortadan kaldırmak için ilk yapılacak iş siyasetçiyi hesap verir hale getirmektir’ dedi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle CHP Kadın Kolu tarafından düzenlenen ‘Kadın Şenliği’nde konuşan Baykal şöyle konuştu:

  ‘Türkiye’de artık yolsuzluklar sistemlidir. Bir kişinin bireysel ahlaki çöküntüyle yaptığı yolsuzluk olmaktan çıkmıştır. Sistematik olmuştur. Örgütlü olmuştur. Yolsuzlukların bir ayağına bakın yolsuzluk yapan bir işadamı vardır. Öbür ayağında ona ortak olan bir kamu yöneticisi, bir memur, bir yüksek bürokrat vardır. Öbür tarafına bakınız mutlaka bir siyasetçi vardır. Siyaset, bürokrasi ve iş dünyası el birliğiyle Türkiye’de çok büyük yolsuzluğun içine girmişlerdir. Bu üçlüyü ortadan kaldırmak için ilk yapılacak iş siyasetçiyi hesap verir hale getirmektir. On yılı aşkın süreden beri gittiğimiz her yerde milletvekili dokunulmazlığı kaldırılsın diyoruz’
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı