Gündem Haberleri

  Doktorun türban ısrarı

  Cem BAKIRCI / ERZURUM, (DHA)
  02.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Erzurum 112 Acil Servisi’nde görevli Dr. Zeynep Bingöl, görevi başında türbanlı olarak ikinci kez görüntülendi. Hacı adaylarının Erzurum Havalimanı’ndan Cidde’ye gidişlerinde görevlendiren Dr Bingöl’ün türbanlı olarak görev yapması dikkat çekti. Dr. Bingöl, kılık kıyafet yönetmeliğine aykırı davrandığı gerekçesiyle daha önce hakkında başlatılan soruşturmada, ’mesai saatinde türban takmadığı anlaşılmıştır’ denilerek aklanmıştı.

  Türbanlı doktoru daha önce şikayet eden avukat Enver Baydan, Dr. Bingöl’ün türbanlı olarak görev yaptığını ve bir kez daha görüntülendiğini öğrenince tepkisini şöyle dile getirdi:

  SEZER’E BİLDİRECEK

  "Gazetelerde çıkan haberi Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığı’na göndererek Dr. Zeynep Bingöl hakkında kılık kıyafet yönetmeliğine uymadığı gerekçesiyle cezalandırılmasını istedim. Ancak, İl Sağlık Müdürlüğü’nden gelen yazıda türban takmadığı, yönetmeliğe uygun giyindiği belirtilmiş. Bunlar Cumhuriyetin kanunlarına rest çekiyorlar. Konuyu Cumhurbaşkanı Sezer’e bildireceğim. Fotoğraflı olarak görev başında olduğu tesbit edilen bir kamu görevlisi nasıl aklanır, anlamış değilim."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı