Gündem Haberleri

  Doktorun doktora isyanı

  Nurettin KURT / ANKARA
  30.06.2017 - 21:28 | Son Güncelleme:

  Kaza geçiren kardeşinin kocası Kubilay Düger’in (32) ihmaller sonucu hayatını kaybettiğini iddia eden doktor Özlem Timur, meslektaşlarına, “Hastane köşesinde bir sedye üzerinde saatlerce bekletip, ölümüne sebep oldunuz. Bu süreçten hepiniz sorumlusunuz” diye isyan etti. Timur, özetle şu iddiaları paylaştı:

  SESİ HAYAT DOLUYDU
  “Kubilay Düger bugün resmi olarak kayıtlara ölü olarak geçti. 4 Haziran’da yayayken geçirdiği kazanın sonrasında ambulansla sevk edildiği hastanede, ‘Aman Arzu (eşi) duymasın, önemsiz bir kaza, araba çarptı bana, ona bir şey söylemeyin’ derken, sesi hayat doluydu. Saatler içinde çekilmeyen tomografi ile ben burada panik dozumu artırdıkça, ‘Neden çekilmiyor bilmiyorum, bir sedyenin üstünde bir kenara bırakıldım’ derken bile hayat doluydu.

  Bu sürece karışan herkes sorumlu; saatlerce onu acil köşesinde bırakan tüm sağlık çalışanları, tutanağı anlamsız şekilde aleyhinde tutan polis memurları, o yolu ölüm tuzağına çeviren belediye ve/veya karayolları, AVM’ye iki araç fazla girsin diye trafiği katledecek bir düzeni oraya getirten AVM yetkilileri, acil olarak devlet hastanesinden beyin kanamasına müdahale edecek hekim yok denilerek sevk edildiği özel hastanede onay formlarını imzalayacak birini bulana kadar hastayı bekleten hastane yetkilileri, gencecik bir insanın hayatına mal oldunuz!

  YAYALAR İÇİN TUZAK
  Kazanın olduğu yer, yayalar için tuzak. Yayalar yolun ortasında indiriliyor. Beni aradıktan sonra meslektaşımı telefona istedim, beyin kanaması olabileceğini, acilen bir tomografi çekilmesini istedim. Beni resmen azarladı. Beyin kanamasında iki dakika bile değerlidir. Kubilay, saat 15.00’te yaralanıyor, yaklaşk 20 dakikada hastaneye götürülüyor, 16.06’da tomografi çekiliyor, saat 17.08’de rapor yazılıyor ve beyin kanaması olduğu ortaya çıkıyor.

  DOKTOR DA YOK
  Ben buradan kendimi paralıyorum, sonra öğreniyoruz ki devlet hastanesinde beyin cerrahı yok diye özel hastaneye yönlendiriliyor. Bu defa burada onay işlemleri vs için bir yakının imzası gerekiyor diye bekletiliyor. Kısacası 15.00’te kaza geçirdi, gece 22.45’te amaliyata alındı hastamız. Sonra yoğun bakımda bekletildi. Zamanında müdahale yapılarak acil ameliyata alınsaydı gencecik bir insan bugün hayatta olacaktı. Eşi, savcılığa suç duyurusunda bulundu, sorumlu olan herkes hesabını vermeli.”

  Doktorun doktora isyanı

  K-9'LAR ÖKSÜZ KALDI
  ULUSLARARASI başarılara sahip, bir dönem emniyetin köpeklerini de eğiten K-9 eğitmeni Kubilay Düger, 4 Haziran’da, Mall of Antalya alışveriş merkezinin önünde, karşıya geçerken Ersin Çelik’in kullandığı özel otomobilin çarpması sonucu yaralandı. Ambulans ile önce devlet, sonra özel hastaneye götürülen Düger, 17 Haziran’da hayatını kaybetti. Düger’in baldızı doktor Özlem Timur, eniştesinin ihmaller sonucunda hayatını kaybettiğini öne sürdü.

  SÜRÜCÜ SERBEST
  KAZADAN sonra gözaltına alınan otomobil sürücüsü Ersin Çelik serbet bırakıldı. Kaza raporlarında sürücü isminin bir yerde ‘Ersin’, başka bir yerde ‘Ersan’ diye yer alması da dikkat çekti.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı