Gündem Haberleri

  Doğu'da kutup soğukları

  Hürriyet Haber
  24.11.2001 - 14:12 | Son Güncelleme:

  Kutup soğukları Doğu'yu donduruyor. Son 20 yılın en soğuk kışını yaşayan Erzurum'da ısı bugün, sıfırın altında 32 derece olarak ölçüldü. Erzurum Sebze ve Meyve Hali'nde tonlarca sebze ve meyve dondu. Kentte bu akşamdan itibaren kar yağışı bekleniyor.

  Doğu Anadolu Bölgesi`nde etkili olan yoğun kar yağışının ardından, Erzurum`da son 20 yılın en soğuk kasım ayı yaşanıyor. Soğuk hava, Erzurum Hali`nde tonlarca sebze ve meyvenin donmasına neden oldu .

  Bölgede bir süre önce başlayan yoğun kar yağışı, yerini açık ve sert havaya bıraktı. Gece havanın açık olmasından dolayı meydana gelen şiddetli ayaz, hayatı olumsuz etkiliyor.  

  Meteoroloji yetkilileri, Erzurum`da son 20 yılın en soğuk kasım ayının dün ve bugün yaşandığını belirttiler. İlde en düşük hava sıcaklığının, dün sıfırın altında 34, bugün ise 32 derece olarak ölçüldüğünü belirten yetkililer, kar yağışı olması halinde şiddetli soğukların yaşanmayacağını belirttiler. Erzurum`da bu akşamdan itibaren kar yağışı bekleniyor.

  Erzurum Sebze ve Meyve Komisyoncuları Odası Başkanı Şahin Bilgin, soğuğa karşı halde bulunan komisyoncuların çok hazırlıksız yakalandığını belirtti. Bilgin, Akdeniz Bölgesi`nden kamyonlarla getirilen meyve ve sebzelerin ambalajlarının yapılmasına rağmen şiddetli soğuklardan dolayı donduğunu belirtti. Son günlerde yaklaşık 50 ton meyve ve sebzenin donarak çöpe atıldığını ifade eden Bilgin, bu yönde maddi olarak büyük zararlar yaşadıklarını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı