Gündem Haberleri

  Doğu'da kışın 10 günlük faturası: 1.8 trilyon

  Hürriyet Haber
  05.12.2001 - 12:25 | Son Güncelleme:

  Doğu Anadolu Bölgesi'nde, geçen hafta etkili olan kar yağışının ardından Köy Hizmetleri 10. Bölge Müdürlüğü ekiplerince son 10 günde 1745 köy yolu ulaşıma açıldı. Toplam 9 bin 182 kilometre yolda karla mücadele çalışması yapan ekiplerin, 10 günlük yakıt ve yedek parça masrafının 1 trilyon 800 milyar lira olduğu bildirildi.

  Köy Hizmetleri 10. Bölge Müdürü Turgay Şahin, geçen hafta Doğu Anadolu Bölgesi`nde etkili olan yoğun kar yağışının ardından, bölgede bulunan birçok ilin köylerinin yollarının ulaşıma kapandığını söyledi.

  Köy yollarının açılması için ekiplerin anında çalışma başlattığınıbelirten Şahin, son 10 gün içerisinde Erzurum, Erzincan, Kars, Iğdır ve Ardahan`da bulunan 1745 köy yolunun ulaşıma açıldığını ifade etti.

  Şahin, Erzurum ve Ağrı`da kapalı 39 köy yolunun bulunduğunu, bunların ulaşıma açılması için ekiplerin çalışmalarını sürdürdüklerinikaydetti.

  Şahin, Köy Hizmetleri ekiplerinin özellikle kış aylarında kapalı bulunan köy yollarına büyük mesai harcadığını belirterek, ancak bunun da çok pahalı bir çalışma olduğunu belirtti.

  Geçen hafta Doğu Anadolu Bölgesi`ni etkisi altına alan yoğun kar yağışının ardından toplam 9 bin 182 kilometrelik yolun ulaşıma açıldığını belirten Şahin, ekiplerin bu süre içerisinde 10 günlük karla mücadele çalışmasının 1 trilyon 800 milyar liraya malolduğunu bildirdi. Şahin, en fazla masrafın yakıt ve yedek parçaya harcandığınıda kaydetti.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı