Gündem Haberleri

  Doğubeyazıt'ta 3 bin 150 kanatlıya itlaf

  (a.a.)
  05.01.2006 - 21:06 | Son Güncelleme:

  Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi Kaymakamı Rauf Ulusoy, 5 gün içinde 3 bin 150 kanatlı hayvanın itlaf edildiğini söyledi.

  Kaymakam Ulusoy, Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi'ne gelerek, acil serviste tedavi gören hastalara geçmiş olsun dileğinde bulundu. Ulusoy, hastane çıkışında gazetecilerin sorularını kameralara karşı yanıtlamayacağını belirterek, yazılı bir açıklama yaptı.

  Ulusoy, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Aralık'tan bu yana toplam 14 kişinin kuş gribi şüphesiyle Van'a sevk edildiğini ve bu hastalardan 2'sinin hayatını kaybettiğini anımsattı.

  31 Aralık'tan bugüne kadar 3 bin 150 kanatlı hayvanın itlaf edildiğini ifade eden Ulusoy, “Devlet Hastanesi'nde kuş gribi tanısıyla yatan hasta yok. Kuş gribine karşı alınacak tedbirlerle ilgili el ilanları bastırdık ve vatandaşların yoğun olarak bulunduğu mekanlarda bu el ilanları dağıtıldı” dedi.

  Ulusoy, akşam saatlerinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldiklerini ve vatandaşların çalışmalara yardımcı olması yönünde muhtarlara talimat verildiğini kaydetti.

  Tavukların yanı sıra ilçede çocuklar tarafından avlanarak evlerde saklanan yabani kuşların sayısının da yüksek olduğunu ve özellikle bu kuşların itlafını gerçekleştirmek için çalışmalara büyük önem verdiklerini belirten Ulusoy, ilçe merkezindeki itlaf çalışmalarının cumartesi gününe kadar tamamlanacağını açıkladı.

  Ulusoy, vatandaşların ihbar ve şikayetlerini Tarım İlçe Müdürlüğü'ndeki kriz merkezinde 24 saat hizmet veren “312 60 46” numaralı telefona yapabileceğini bildirdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı