Gündem Haberleri

  Doğu yine kar altında

  HABER MERKEZİ
  15.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Doğu Anadolu Bölgesi, yaklaşık iki hafta aradan sonra kar yağışı ve soğuk havanın etkisine girdi.

  Kar yağışı bölgede hayatı olumsuz yönde etkiledi. Önceki akşam saatlerinden itibaren Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan’a kar yağmaya başladı.

  KAYSERİ’de önceki gün etkili olan sağanak yağış sırasında, Türk Telekom’un Yenimahalle santralına yıldırım düştü. Olay nedeniyle yaklaşık 200 abonenin telefonları arızalandı. Türk Telekom yaklaşık 2 saatte arızayı giderdi.

  Kastamonu’nun Karadeniz’e kıyısı olan Abana ve Çatalzeytin ilçelerinde fırtına etkili oldu. Balıkçılar denize açılamadı. Enerji nakil hatları koptu. Abana’da gece etkili olan yağışın ardından bazı evlerin bahçelerini su bastı. Sahil kenarındaki yollar dalgaların taşıdığı kum ve taşlarla doldu.
  Kar kalınlıkları, Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Ilgaz Dağı’nda 1 metre, Bursa Uludağ’da 30 santimetre, Kocaeli Kartepe’de 50 santimetre, Kayseri
  Erciyes Dağı’nda 25 santimetreye ulaştı.

  Muğla’da ise hava sıcaklığının 20, deniz suyu sıcaklığının 19 derece olmasını fırsat bilen vatandaşlar ve turistler, Akyaka sahilinde güneşlenmenin ve denize girmenin keyfini çıkardı.

  Altı avcıyı asker kurtardı

  MERSİN’in Toros Köyü Göller mevkisindeki dağlık alana giden 6 avcı, olumsuz hava koşulları ve aşırı kar yağışı nedeniyle mahsur kaldı. Avcılar, Adana’dan kalkan askeri helikopterle kurtarıldı.

  RİZE’de önceki gece etkili olan fırtına çevreye zarar verdi. Bir apartmanın çatısı uçtu, sokağa düşen çatı, park halinde bulunan iki minibüs ile iki otomobile zarar verdi. Fırtına enerji nakil hatlarında hasara yol açtı. Fırtınanın oluşturduğu dalgalar karaya taş parçaları saçtı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı