Gündem Haberleri

  Doğu Anadolu'da buzlanma uyarısı

  A.A.
  11.01.2006 - 11:51 | Son Güncelleme:

  Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olacak rüzgarın, buzlanmaya neden olabileceği bildirildi.

  Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 13, Kars'ta 8, Ağrı'da 7, Erzurum'da 5, Erzincan'da 3, Iğdır'da 1 derece ölçüldü.
  Kar yağışının bugün ve yarın beklendiği bölgede, rüzgarın da zaman zaman etkili olacağını belirten yetkililer, hava sıcaklıklarında 4-5 derecelik düşüşlere yol açacak rüzgarın buzlanmalara neden olabileceği uyarısında bulundular.

  BİTLİS

  Bitlis Valisi Asım Hacımustafaoğlu, yaptığı açıklamada, 2 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle 250 köy ve 500 mezra yolunun ulaşıma kapandığını bildirdi.

  Köylere Hizmet Götürme Birimi'ne bağlı 9 şantiyedeki ekiplerin, yol açma çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Vali Hacımustafaoğlu, yağışın durması halinde köy yollarının en kısa sürede ulaşıma açılacağını söyledi.
  Karayolları yetkilileri, tipi nedeniyle zaman zaman görüş mesafesinin azaldığını belirterek, sürücüleri zincir takmadan yola çıkmamaları konusunda uyardı.

  Meteoroloji İşleri Müdürü Mehmet Elkatmış ise il merkezinde kar kalınlığının 40 santimetre olduğunu, yüksek kesimlerde ise 70 santimetreye ulaştığını söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı