Gündem Haberleri

  Doğu Anadolu'da bini aşkın köy yolu kapalı

  A.A.
  05.02.2006 - 13:57 | Son Güncelleme:

  Yurtta etkili olan soğuk hava ve kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor.

  Van Valiliği İl Özel İdare Müdürlüğü Karla Mücadele Birimi yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle 395 köy yolu ulaşıma kapandı. Hakkari'de 122, Ağrı'da da 400 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.
  Karla mücadele ekiplerinin yol açma çalışmalarına devam ettiği bildirildi. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Van'da gece ölçülen en düşük hava sıcaklığının eksi 6 derece olduğunu belirttiler.

  Yetkililer, hafta başından itibaren hava sıcaklığının artmasıyla eriyen karların çığ tehlikesi oluşturabileceğini, bu nedenle vatandaşların ve sürücülerin dikkatli olması gerektiğini ifade ettiler.

  KARAMAN

  Karaman Belediyesi'nden alınan bilgiye göre, hafta başından bu yana etkili olan soğuklar nedeniyle kentteki çok sayıda su saati dondu. Don nedeniyle patlayan bin 500 saatin tamir edilmesi için aralıksız çalıştıklarını belirten yetkililer, dona karşı vatandaşların su saatlerini izole etmelerini, gerekirse bir musluğu yarı açık bırakmaları gerektiğini bildirdiler.

  YÜKSEKOVA'DA ÇIĞ

  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde bir ve ahırın üzerine çığ düştü. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.
  Alınan bilgiye göre, etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçeye 30 kilometre uzaklıktaki Onbaşılar Köyü'nde dün akşam geç saatlerde Naci Kına'ya ait evin üstüne çığ düştü.

  Onbaşılar Köyü Çamdalı mezrasında ise Ömer Tekin'e ait ahırın üstüne çığ düştü. Çığ altında kalan Tekin ve ağabeyi Ziyaattin Tekin, köylülerin yardımıyla kurtarıldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı