Gündem Haberleri

  Doğru iş yapanı hiçbir kampanya kirletemez

  AA
  22.09.2013 - 01:05 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’ndaki dinleme iddialarına ilişkin, “Doğru iş yapanları, doğru adım atanları hiçbir kirli kampanya kirletemez, kirletmesi de mümkün değildir” dedi.

  Bozdağ, resmi ziyaretlerde bulunmak için gittiği Moldova’nın başkenti Kişinev’de konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu teşkilatı karalamak isteyen pek çok yapı olabilir. Bu çerçeveden, bu teşkilatın ne kadar yararlı olduğunu görmek bakımından da son derece önemli. Bu teşkilat Türkiye’nin yüz akı teşkilatlarından bir tanesidir. Başarıyla işlerini sürdürecek, bugüne kadar sürdürdü, bundan sonra da sürdürecektir. Bu teşkilat bir noktada Türkiye’nin diaspora bakanlığıdır. Nerede bir soydaş, nerede bir vatandaş, akraba varsa orada olmayı temel hedef edinen bir teşkilattır.”

  Gökoğuzlar’ı ziyaret

  BOZDAĞ, Moldova’daki ziyareti kapsamında ‘Gökoğuz Yeri’ olarak adlandırılan Gökoğuz Özerk Bölgesi’ne gitti. Bölgenin başkenti Komrat’a gelişinde Gökoğuz Yeri Başkanı Mihail Formuzal tarafından törenle karşılanan Bozdağ’a, geleneksel olarak ekmek ve tuz ikram edildi. Hükümet binası önündeki halk oyunları gösterilerini izleyen Bozdağ, alanda toplananlarla sohbet etti. Bozdağ, Avdarma köyüne de gitti. Moldova Başbakanı Lurie Leanca, Gökoğuz Yeri Başkanı Mihail Formuzal’ın da eşlik ettiği Bozdağ’a köye gelişlerinde yine tuz ve ekmek ikramı yapıldı. Bozdağ, köyün kuruluşunu anlatan müze ile anıt mezarlığı gezdi. Törenin ardından Komrat’ın merkezine geçen Bozdağ, TİKA tarafından yaptırılan Atatürk Kütüphanesi’nin açılışını yaptı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı