Gündem Haberleri

  Doğramacı ve Aydın Doğan Vakfı’na TBMM ödülü

  Hürriyet Haber
  16.03.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TBMM’nin her yıl geleneksel hale gelen Onur Ödülü ve Üstün Hizmet Ödülleri dün açıklandı. Onur Ödülü’nün, bu yıl Prof.Dr. İhsan Doğramacı’ya verilmesi kararlaştırıldı.

  Aydın Doğan Vakfı da eğitim ve kültüre yaptığı katkılardan dolayı TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. Ödüller, 5 Nisan’da yapılacak törenle sahiplerine verilecek. Meclis Başkanı Bülent Arınç, Doğramacı’nın "Kurduğu üniversiteler ve Türk eğitim hayatına sağladığı büyük katkılar, tıp alanında yapmış olduğu akademik çalışmalarla sağladığı başarılardan dolayı aday gösterildiğini" ifade etti. Doğramacı’yı bu ödüle aday gösteren Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün ise Doğramacı’nın Kerkük’e yönelik çalışmalarını da göz önüne aldığı öğrenildi. Doğramacı, kendisini arayıp haberi veren Arınç’a "Hayatımda hiç bu kadar istisnai bir ödül almamıştım, teşekkür ederim" dedi.

  VAKFA ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ

  TBMM Üstün Hizmet Ödülleri ise 47 kurum ve kişiye verildi. Ülkenin kalkınmasına yaptıkları katkılardan dolayı verilen üstün hizmet ödüllerini alan kuruluşların başında Aydın Doğan Vakfı yer aldı. Vakıf, 3 ilköğretim okulu, 2 meslek lisesi, 1 meslek yüksekokulu, 1 spor okulu, 3 sanat ve kültür merkezi, 2 sağlık kliniği, 1 aşevi, 3 kız öğrenci yurdu yapımı ile "Okullarımız kapanmasın" kampanyasına yaptığı katkılardan dolayı ödüle layık görüldü. Diğer ödül alan kurumlar arasında, Deniz Feneri Derneği, Elginkan Vakfı, Hüsnü Özyeğin Vakfı, Kızılay, Vehbi Koç Vakfı gibi kuruluşlar var.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı