Gündem Haberleri

  Doğan Yayın Holding'den açıklama

  DHA
  25.11.2009 - 18:16 | Son Güncelleme:

  DOĞAN Yayın Holding (DYH) İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı ile Doğan Yayın Holding’in yaptığı görüşmelerde her iki tarafın sarfettiği gayretlere ve çok istenmesine rağmen uzlaşmanın sağlanamadığını açıkladı.

  Bazı denetim elemanlarının hatalarının, görev bilincine haiz binlerce vatansever görevli istihdam eden devlete teşmil edilemeyeceğini bildiklerini kaydeden Yalçındağ, “Başlamış olan hukuki sürecin bu anlaşmazlığı gidereceğine inanıyoruz” dedi.

  Mehmet Ali Yalçındağ'ın Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı ile Doğan Yayın Holding’in yapmış olduğu uzlaşma görüşmeleriyle ilgili yazılı açıklaması şöyle:
  “Bilindiği gibi, 24 Kasım'da başlayıp 25 Kasım'da biten görüşmeler sonucu, vergi cezası konusunda Maliye Bakanlığı ile bir uzlaşma sağlanamamıştır. Bu konu ile ilgili olarak kamuoyunun bilgisine sunmak istediğimiz hususlar şunlardır:
  DYH, tüm devlet görevlileri gibi Maliye Bakanlığı görevlilerinin de tek düşünce ve gayretlerinin devletin menfaatini gözetmek olduğunun bilincindedir. Her iki tarafın sarfettiği gayretlere ve çok istenmesine rağmen, maalesef bir uzlaşmaya varılamamıştır. Bazı denetim elemanlarının hatalarının, tümüyle görev bilincini haiz binlerce vatansever görevli istihdam eden Devlete teşmil edilemeyeceğini biliyoruz. Başlamış olan hukuki sürecin bu anlaşmazlığı gidereceğine de inanıyoruz.

  Bu süreçte DYH’nın bir yöneticisinin bir TV kanalına verdiği röportajda sarfettiği ve tarafımızdan ‘maksadını aşan’ bir ifade olarak değerlendirilen husus, yargıyı etkilemeyi, kamuoyuna yanlış ve eksik bilgi vermeyi adet edinmiş bir kesim tarafından kötü niyetle kullanılmaya devam edilmektedir.

  Bu nedenle, tekrara düşmek pahasına, Grubumuzun Devletle hiçbir sorunun olmadığının ve ona karşı olan görevleri konusundaki hassasiyetinin altını bir kez daha çizmek isterim.

  Hep yinelediğimiz gibi adalete ve bağımsız yargıya güvenimiz sonsuzdur. Herkesin bu sürece saygılı olacağına ve kimsenin maksatlı olarak gerçekleri saptırma yoluna gitmeyeceğine inanıyoruz.

  Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı