Gündem Haberleri

  Doğan Holding: Tekel Sigara’yı izliyoruz

  Hürriyet Haber
  24.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Doğan Holding CEO’su Nebil İlseven, Tekel Sigara’nın özelleştirilmesi konusunda katma değer yaratabileceklerini ve bunu yakından izlediklerini bildirdi.

  İlseven, Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği ve İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenlenen "Portföy Yönetimi ve Kurumsal Yatırım Fırsatları" konulu panel sonrasında soruları yanıtladı. Özelleştirme ihalelerinin hangilerinde yer alacaklarına ilişkin bir soru üzerine İlseven, "Tekel Sigara’nın özelleştirilmesi konusunda katma değer yaratabileceğimizi düşünüyoruz ve onu yakından izliyoruz" dedi. İlseven, Tekel’de yeni yapının tam olarak ne olduğunu görmeden bir şey söylemenin de mümkün olmadığını ifade etti.

  KARAYOLLARI VE ELEKTRİK: Karayolları ile ilgili özelleştirme ihalesine de değinen İlseven, bunu da yakından izlediklerini, ayrıca elektrik dağıtımı ihalesinin de grubun yakından ilgilendiği bir alan olduğunu kaydetti. İlseven, elektrik dağıtımı konusunda başından beri bir konsorsiyumla birlikte hareket ettiklerini ve bundan sonra da böyle devam edeceklerini söyledi. İlseven, Tekel’de olsun Karayolları’nda olsun bunlarla ilgili kurumlarla ortaklık yapma konusunda stratejik bir yaklaşımları bulunduğunu bildirdi.

  PO, BÖLGESEL GÜÇ OLACAK: Ceyhan’daki rafineri konusuna ilişkin olarak da İlseven, ÇED raporunu aldıklarını anımsatarak, bunun kalıcı, süresiz lisansa dönüşmesi gerektiğini, işlerin hızlı yürümesi halinde önümüzdeki yıl içinde bununla ilgili işin yoluna gireceğini aktardı. Doğan Grubu’nun, Petrol Ofisi’ni bölgesel bir güç yapma hedefi bulunduğunu vurgulayan İlseven, "Petrol Ofisi’nin entegre bir akaryakıt şirketi olması için rafinerisi, dağıtımı var. Arama ve geliştirme de doğal olarak radar alanına girmiş vaziyette" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı