Gündem Haberleri

  Doğan Abi'yi kaybettik

  Hürriyet Haber
  10.06.2017 - 00:38 | Son Güncelleme:

  TÜRK basını ve Milliyet’in duayen kalemi Doğan Heper (80) dün, tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti. Heper, geçirdiği ikinci beyin kanaması nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu.

  53 yılını geçirdiği Milliyet’te uzun süre genel yayın yönetmenliği de yapan Heper dün, İstanbul’da beyin kanaması nedeniyle tedavi gördüğü Florance Nightangale Hastesi’nde hayatını kaybetti.

  ‘MİLLİYET’TE 50 YIL’I YAZDI
  Gazetecilik kariyerini 3 yıl önce kaleme aldığı ‘Milliyet’le 50 yıl’ kitabında toplayan Heper, meslekte yaşadıklarını okuyucuyla paylaşmıştı.

  Kitapta Turhan Aytul, Hasan Pulur ve Abdi İpekçi zamanında günümüz teknik imkanlarının olmadığını anlatan Heper, “Biz emeğimizi vererek, mürettiphanelere inerek çalışırdık. Yeni nesil bu çalışmaları bilmez. Biz üç ayrı baskı tipini gördük. Kurşun kalıp, ofset, şimdiki elektronik sistem. O zaman kurşun kalıp vardı. Turhan Aytul benim cumartesi-pazar da, akşamları da çalıştığımı görüyordu. Turhan Aytul’a Bâbıâli’deki işine bağlılığından dolayı Deli Turhan deniyordu, öyle olduğu halde benim çok çalışmama acıdığı için Hasan Pulur’a bunu söylemişti, ‘Doğan çıldıracak, bir şey yapmamız lazım’ diye” ifadelerini kullanmıştı.

  Yoğun çalışma temposunu “Başkasının karısı olsa kesin boşardı” sözleriyle anlatan Heper, “Bu çalışma düzenine, bu evden uzaklaşma, senelik iznini az yapma düzenine başka kadın katlanamaz. Eşimle 43 senedir beraberiz, başka bir kadın olsa boşanırdı. Ben bu hayattan memnunum, memnun olmasam zaten

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı