Gündem Haberleri

  Doany: Kazak Telekom'la ilgileniyoruz

  A.A.
  02.10.2007 - 17:18 | Son Güncelleme:

  Türk Telekom Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Doany, Azerbaycan sabit hat operatörü ve Kazak Telekom'la ilgilendiklerini bildirdi.

  Doany, Azerbaycan hükümetinin sabit hattı özelleştireceğini açıkladığını ve bununla ilgilendiklerini söyledi.

  Doany, ihale şartnamesinin ne zaman açıklanacağını bilmediklerini ve sürecin ancak önümüzdeki sene içinde tamamlanmasını beklediklerini kaydetti.

  Hem sabit hat, hem 3G lisansına sahip olan Kazak Telekom'la da ilgilendiklerini belirten Doany, şirketin özelleştirmesinin nasıl olacağını bilmediklerini, bunun açıklanmasını beklediklerini ancak bu konuda da bu sene içinde bir gelişme beklemediklerini söyledi.

  Yatırım konusunda belirlenmiş bir bütçeleri olmadığını dile getiren Doany, “Azerbaycan sabit hat operatörü ve Kazak Telekom'la ilgileniyoruz. Biliyorsunuz ki, hem Türk Telekom hem Öger Telekom tarafı kolayca para çıkartabilir. Limitimiz yok. Eğer proje tamamsa, biz katılabiliriz” dedi.

  Doany, başka ülkelerdeki yatırım planları konusunda, Orta Avrupa'da Arnavutluk'ta faaliyet gösterdiklerini, Romanya'da fırsat arayışı içinde olduklarını, bunu da bilişim teknolojisi (IT) şirketleri Argela ve Innova ile gerçekleştireceklerini belirtti.

  Türk Telekom'un Argela ve Innova'ya ürünlerini satma konusunda yardım ettiğini ifade eden Doany, Suudi Arabistan, Ürdün ve Mısır'da IT projeleri üzerinde çalıştıklarını vurguladı.
  Doany, Türkiye'deki yatırımlara ilişkin de, almaları gereken küçük ama kendileri için önemli bir şirket olduğunu, bunun satın alma sürecinin en fazla bir iki hafta içerisinde tamamlanacağını kaydetti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı