Gündem Haberleri

  DMC İki yılda lider oldu

  Hürriyet Haber
  27.12.2001 - 01:56 | Son Güncelleme:

  Genel Koordinatörlüğünü Ercan Saatçi'nin yaptığı Doğan Music Company, kuruluşunun 2'nci yılını Maslak Efendy Theatre'da düzenlediği özel bir geceyle kutladı.

  DMC sanatçılarının ve birçok ünlü ismin katıldığı gecede bir konuşma yapan Ercan Saatçi, kısa sürede müzik piyasasında faaliyet gösteren firmaların korkulu rüyası haline geldiklerini ve anlaşması biten birçok sanatçının yakında DMC şemsiyesi altında toplanacağını belirtti.

  İşte iki yıl gibi kısa sürede lider olan DMC gecesinden notlar:

  Sahneye önce, DMC'den albüm çıkaran Behzat-Süheyl Uygur kardeşler çıktı. İkili, yaptıkları esprilerle geceye renk kattılar.

  Uygur Kardeşler'in ardından, sahneye önümüzdeki günlerde DMC etiketiyle bir albüm çıkaracak olan Yahudi gençlerden oluşan Sefarad Grubu çıktı. 1400'lü yıllarda Endülüs İspanyası’nda yaşayan halkın konuştuğu dilde şarkılar söyleyen grup, konuklardan büyük alkış aldı.

  Daha sonra sıra, gecenin flaş konuğu Muazzez Ersoy'daydı. Ersoy, Ercan Saatçi'nin sözlerini yazdığı ve bestelediği ‘‘Senin İçin’’ adlı şarkıyı okudu. Türk Sanat Müziği’neyeni bir yorum getiren bu şarkı da konuklardan büyük alkış aldı. Ersoy, patronu Ercan Saatçi için, ‘‘Genç neslin Sadettin Kaynak'ı’’ benzetmesini yaptı. Ersoy, bu şarkının ardından futbol taraftarlarının hemen kapacağı ‘‘Fark Etmez’’ adlı şarkıyı okudu.

  Ersoy'un ardından sahneye, DMC'nin müzik dünyasına kazandırdığı Hande Yener çıktı. Yener, söylediği şarkılarla konukları coşturdu. Genç popçu, sahneden inmeden önce Nilüfer'i anons etti. İki şarkı seslendiren Nilüfer, ‘‘Uzaklarda’’ adlı şarkısına başlamadan önce ‘‘Bu şarkıyı Reha çok seviyor, onun için seslendiriyorum’’ dedi.

  Geceye DMC'yle anlaşan Sezen Aksu da katıldı. Ancak Aksu, arka masalarda oturmayı tercih etti. Gazetecilerin fotoğraf çekmesine de izin vermedi.

  Gecede Ercan Saatçi çalışanlara birer plaket verdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı