GeriGündem "Dizileri kötü ders için izliyorum"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Dizileri kötü ders için izliyorum"

"Dizileri kötü ders için izliyorum"
refid:13141060 ilişkili resim dosyası

Yönetmen, yapımcı, müzisyen Ülkü Erakalın, “Televizyonlardaki bütün eğlence programlarını, dizileri, kötü ders almak için izliyorum” dedi.

Yazdığı “Ülkü Erakalın'ın anı ve belgeleriyle Yeşilçam Şarkıları” adlı  oyun sergilendiği kentte bulunan Erakalın, Erzurum Devlet Tiyatrosu'nda basın  toplantısı düzenledi. Erakalın, basın toplantısında, sanatın en kötü dönemini yaşadığını, son  yıllarda yapılan bazı filmlerin Türkçeyi bozduğunu savundu.

“Televizyonlarda yapılan dizileri, programları ders almak için  izliyorum” diyen Erakalın, şöyle konuştu:

“Kime sanatçı diyeceğimizi karıştırdık. Televizyonlardaki bütün eğlence  programlarını, dizileri, kötü ders almak için izliyorum. Kötüleri de görmemiz  lazım ki düzeltebilelim. Sanat, günümüzde sadece Türk Devlet Tiyatroları'nda yaşanıyor. Bugünkü  oyuncuların imzaları yok. Onların imzalarının olacağını da sanmıyorum. Tıpkı  sabun köpüğü gibi. Oyuncu oynuyor, sonra kayboluyor. Falanca dizindeki bilmem  kim? Adını bile bilen yok. Filanca kız deniyor artık. Ama Ayhan Işık, Ediz Hun,  Türkan Şoray deyince kimse karıştırmıyor.”

Sinemada güzel filmlerin yapıldığını, ancak bu filmlerin iş yapmadığını  ileri süren Erakalın, para için yapılan sinemanın Türkçeyi öldürdüğünü iddia  etti.
Üniversitelerde “Kürt Dili” ile ilgili bölümlerinin açılacağını  belirten Erakalın, üniversitelerde öncelikle bozulan “Türkçe”nin düzeltilmesi  için bölüm açılmasını istedi.
      

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle