Gündem Haberleri

  Diyojen Kamer

  Hürriyet Haber
  18.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, iktidar ile muhalefet arasındaki Deniz Feneri tartışmasını ilginç bir eylemle sürdürmeye karar verdi.

  TBMM’de dün Deniz Feneri maketiyle basın toplantısı düzenleyen Genç, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin istifa edene kadar yanında fener taşıyacağını söyledi. Yanında getirdiği kirli feneri kürsüden gösteren Genç, şöyle devam etti:

  Oğulları bacanak

  “Getirdiğim fener kirli. Türkiye’de 2 fener kirlettiler. 1’i Deniz Feneri, diğeri Fenerbahçe. Vatandaşların kutsal din duyguları istismar edilerek, insancıl duyguları kirletilerek toplanan paralar yandaşlara dağıtıldı. Hâkim ve savcılar baskı altına alındı, davanın içeriği değiştirilmek isteniyor. Herhalde bunları tahliye edecekler. Bunu protesto etmek için fener aldım. Hem grup hem Genel Kurul’da taşıyacağım. Zekeriya Karaman’ın oğlu ile Başbakan’ın oğlu bacanak. Erdoğan’ın hazmedemediği, ‘Nasıl olur yargı benim emrimde olsun da benim oğlumun bacanağının babası içeri girsin.’ Bu Hükümet, Karaman’ın kurtulması için her türlü yola başvuracaktır. Ne yapıp edip bunları tahliye edecekler. Ederlerse, tamamen yargının yok olduğu anlamına gelir. Bunlar örtbas etmesinler diye feneri çarşıda buldum getirdim.”

  Gündüzleri fenerle dürüst adam arardı

  DİYOJEN (Diogenes), M.Ö. 412-323 yılları arasında yaşamış olan ve kendine yetme ile sadelik ilkelerine dayanan Kinik yaşam biçiminin öncülerinden Sinop’lu çileci düşünürdür. Diyojen’in bir Yunan kolonisi olan Karadeniz’in güney kıyısındaki Sinop’ta, M.Ö. 412 veya M.Ö. 404 yılında doğduğu bilinir. Hakkında doğruluğu kuşkulu pek çok öykü anlatılan Diyojen’in, gündüzleri Atina sokaklarında elinde fenerle dolaşarak, dürüst bir adam aradığı söylenir. Bir diğer hikâyeye göre de kendisinden dilek dilemesini isteyen Büyük İskender’e “Gölge etme başka ihsan istemem” demiştir.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı