Gündem Haberleri

  Diyarbakır'ın Sur ve Yenişehir ilçelerinde sokağa çıkma yasağı

  DİYARBAKIR (DHA)
  10.10.2015 - 07:32 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'ın Sur ve Yenişehir ilçelerinde bazı mahallelerde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

  Diyarbakır Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:
  "İlimiz Sur ilçesinde meydana gelen olaylar nedeniyle, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, ilimiz Merkez Sur ilçesinde Sur içinde kalan bölgede (Cevatpaşa, Dabanoğlu, Fatihpaşa, Hasırlı, Savaş, Gazi Caddesi, Cemal Yılmaz mahallelerinde) ve Yenişehir ilçesi Feritköşk ve Dicle mahallerinde 10 Ekim 2015 Cumartesi günü saat: 05.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.
  Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmekte olup, sokağa çıkma yasağının bitim süresi ayrıca duyurulacaktır."

  MARDİN'İN DARGEÇİT İLÇESİ'NDE DE SABAH 07:00'DEN İTİBAREN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

  YASAKLA BİRLİKTE OPERASYONLAR BAŞLADI

  Diyarbakır’ın merkez Sur ve Yenişehir ilçelerinde 9 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinden sonra, terör örgütü PKK ve gençlik yapılanması olan YDG-H’lılara yönelik geniş çaplı operasyonlar başlatıldı. Merkez Sur ilçesinin bir çok mahallesini çembere alan güvenlik güçlerine havadan da 2 helikopter destek veriyor. Sur ve Yenişehir ilçelerinde yasaklı mahallelerde bir çok bölgede operasyonlar halen sürüyor.


  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı