GeriGündem Diyarbakır'dan savaş uçakları bomba yüklü kalktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  348
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diyarbakır'dan savaş uçakları bomba yüklü kalktı

TÜRKİYE’nin olası sınır ötesi operasyonu öncesinde, PKK'ya karşı sürdürülen operasyonlara hava desteği sağlayan F- 16 savaş uçakları ile Kobra helikopterler, Diyarbakır 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı’ndan bomba yüklü havalanıyor.

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde geçen pazar günü PKK’lı teröristlerin askeri birliğe düzenlediği saldırıda 12 askerin şehit düşmesi ve 8 askerin kaçırılması üzerine günlerdir konuşulan sınır ötesi operasyonda geri sayım başladı. Bir yandan Mehmetçiğin sınır ötesi operasyonu için hazırlıklar devam ederken, zaman zaman da Kuzey Irak'daki PKK kampları top atışlarıyla dövülüyor.

Yurt içinde yuvalanan teröristlerin imhası için Şırnak'ın Gabar, Cudi ve Kato dağlarından başlatılan operasyonlar devam ederken, savaş uçakları ve helikopterler de hava desteği sağlıyor. 

DİYARBAKIR'DAN KALKAN UÇAKLAR

Diyarbakır 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı’nda son birkaç gündün yoğun trafik gözleniyor. Daha önce belil saatlerde eğitim uçuşlarının yapıldığı Diyarbakır Üssü'nde konuşlanan F-16 savaş uçukları son günlerde gece gündüz ayrımı olmadan günün her saatinde bomba yüklü olarak havalanıp operasyon bölgelerinde terörist inlerine bomba yağdırıyor. Teröristlerin bulunduğu yelerin koordinatları verilir verilmez havalanan uçaklar ve helikopterler, hedeflere bomba yağdırıp üsse dönüyor.

Diyarbakır 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı’nda bugün de sabahın erken saatlerinden itibaren yoğun uçak ve helikopter trafiği başladı. Bomba yüklü havalanan F- 16 savaş uçakları ile Kobra helikopterler, hedefleri bombaladıktan sonra üsse döndü.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle