Gündem Haberleri

  Diyarbakır'daki izinsiz gösteride arbede

  Hürriyet Haber
  05.09.2005 - 19:23 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'da bir grubun polise taş atması sonucu, arbede yaşandı. Göstericilerden bazılarının attığı molotofkokteylleri, bir polis aracının yanmasına sebep oldu. Polis, göstericileri dağıtmak için tazyikli su, biber gazı kullandı ve havaya uyarı ateşi açtı.

  Tutuklu Hükümlü Aileleri Hukuk Dayanışma Dernekleri Federasyonu'nun (TUHAD-FED) Gemlik'te yapacağı basın açıklamasına katılmak üzere bir süre önce Diyarbakır'dan ayrılan grup, ile geri döndü.

  Kantar Kavşağı mevkiinde, çok sayıda kişi tarafından karşılanan gruptan bazı kişiler, yürüyüş yapmak istedi. İzinsiz yürüyüş yapan kişiler, Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne ait binada bekleyen çevik kuvvet ekibine taş attı. Bunun üzerine polis, tazyikli su ve biber gazı sıkarak göstericileri dağıtmaya çalıştı, göstericilerin dağılmaması üzerine havaya uyarı ateşi açtı.

  Göstericilerden bazılarının attığı molotofkokteylleri, bir polis aracının yanmasına sebep oldu. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

  Terör örgütü PKK lehine sloganlar atan ve terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterlerini taşıyan göstericilerin taş atması sonucu, birçok aracın camları kırıldı.

  Kantar kavşağı mevkiinde dağıtılan grubun, yeniden toplanarak Sento Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçtiği bildirildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı