Gündem Haberleri

  Diyarbakır'da ucuz ayakkabı izdihamı

  Canan ALTINTAŞ- Serdar SUNAR/DİYARBAKIR, (DHA)
  15.08.2009 - 14:33 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR'da yeni açılan bir ayakabı mağazası yeşil kartlı 100 kişiye bedava, diğer ayakkabıları ise 1 TL’den satılacağını duyurunca izdihama neden oldu.

  Sabah erken saatlerinden mağaza önüne yığılanlar içeri girmek için yarışırken kadın ve çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi. Polis, müdahalesiylede kalabalık dağılmayınca mağaza kepenk kapattı.

  Türkiye'nin çeşitli illerinde şubesi bulunan ve bugün Diyarbakır'da şube açılışı yapan ‘Aydi Ayakkabı' mağazasının açılışında izdiham oldu. Açılışta 100 yeşil kartılıya bedava, diğer ayakkabıların ise 1 TL olacağını duyuran mağazaya akın edenler içeri girebilmek için neredeyse birbirlerini ezdi. Büyük bölümünü kadın ve çocukların oluşturduğu kalabalık mağaza kapısını zorlayarak içeri girdi. Mağazadaki ayakkabı reyonlarına akın edenler tüm ayakkabıların satış fiyatının 1 TL olduğunu zannederek torbalara doldurdu. Ancak 1 TL'lilik reyonda sadece 20 ayakkabı bulunması ve diğer ayakkıbaların farklı fiyatta olması nedeniyle kasada durumu öğrenenlerin büyük bölümü ayakkıları iade etmek zorunda kaldı.

  Mağazaya girmek isteyenlerin sayısınının giderek artması ve izdihamın sürmesi üzerine polis, bunları dağıtmaya çalıştı. Ancak başarılı olamayınca, mağaza yetkilileri kepenkleri kapattı.

  Mağaza sorumlularındam Burak Koç, “Bugün aynı anda Türkiye’nin çeşitli illerinde 4 mağaza açtık. 100 yeşil kartlıya bedava ayakkabı verdik. 1 TL’ye promosyonlu ürünler verdik. Hız kesmeden devam ediyoruz. Diyarbakır'da yoğun ilgi ile karşılandığımız için mutluyuz. Bu krizde istihdam yarattık. Bu kadarını beklemiyoduk. Bu kadar yoğun olması iyi bir şey” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı