Gündem Haberleri

  Diyarbakır'da tavukta kuş gribi tespit edildi

  Şeyhmus ÇAKAN/DİYARBAKIR, (DHA)
  10.01.2006 - 16:28 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR İl Tarım Müdürü Mustafa Kayhan, kent merkezi ve ilçelerde kendilerine getirilen 111 ölü kanatlı hayvandan alınan numunelerin Elazığ'a gönderilmesinin ardından yapılan incelemede bir tavukta kuş gribine rastlandığını açıkladı. Kuş gribi görülen tavuğun Diyarbakır'ın Suriçi Semtinden alındığı öğrenildi.

  Diyarbakır Vali Vekili Serdar Polat, İl Tarım Müdürü Mustafa Kayhan ile diğer yetkililerin katıldığı toplantıda, Elazığ Tarım Müdürlüğü Viroloji Enstitüsü'nden gelen sonuçlar değerlendirildi. Tarım Müdürü Kayhan, “Son birkaç gün içerisinde elimize çok sayıda ölü hayvan geçti. Bunları imha ettik. Alınan numuneleri, tahlil için Elazığ'a gönderdik. Tahlil sonuçlarına göre, tavuklardan birinde kuş gribi virüsü tespit edildi” dedi.
  Diyarbakır Vali Vekili Serdar Polat ise tahlil için gönderilen tavuklarından birinde kuş gribi görüldüğünü söyledi. Polat, kuş gribi görülen tavuğun Diyarbakır'ın Suriçi Semti'nden alındığını belirterek, karantina çalışmalarına başlandığını ve tüm kanatlı hayvanların toplanarak itlaf edileceğini söyledi. Polat, alınan karar gereği Diyarbakır'a kanatlı hayvanların giriş ve çıkışlarının yasak olduğunu belirtti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı