Gündem Haberleri

  Diyarbakır'da su kesintisi! DİSKİ uyarı yaptı!

  Hürriyet Haber
  13.06.2018 - 12:05 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İşleri (DİSKİ) Başkanlığı, Diyarbakır'ın bazı bölgelerinde meydana gelecek olan su kesintisi hakkında bilgi verdi. İşte, DİSKİ su kesintisi hakkında detaylı bilgiler

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Kayapınar İlçesinde Mezopotamya Caddesi’nde bulunan içme suyu hattında meydana gelen arıza nedeniyle bazı mahallelere bir süre su verilemeyeceğini bildirdi.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, yazılı bir açıklama yaparak Kayapınar İlçesi Fırat Mahallesi Mezopotamya Caddesi’nde bulunan 1800 milimetre çapındaki çelik boruda arıza meydana geldiğini açıkladı. DİSKİ Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada su kesintisinden Fırat Mahallesi’nin bir kısmı, Barış Mahallesi, Bağcılar Mahallesi, 500 Evler Mahallesi ve Talaytepe Mahallesi’nin etkileneceğini bildirdi. Açıklamada arızanın giderilmesi için ekiplerin yoğun bir çalışma yürüttüğü kaydedildi.

  “Ekiplerimiz büyük gayret içerisindeler”

  DİSKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Maalesef depolar arasındaki 1800 mm çapındaki çelik borumuzda önemli bir arıza meydana gelmiştir. Ekiplerimiz büyük bir özveri ve hassasiyetle arızayı en kısa sürede gidermek için büyük gayret göstermektedir. Arıza nedeniyle oluşan su kesintisinden ötürü hemşerilerimizin göstereceği anlayış için şimdiden teşekkür ederiz. Vatandaşlarımızdan sabır ve anlayış bekliyoruz.”

  Etiketler: diski su kesintisi
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı