Gündem Haberleri

  Diyarbakır'da sokak satıcılarına 100 polisle operasyon

  Canan ALTINTAŞ- Serdar SUNAR / DİYARBAKIR, (DHA)
  12.10.2011 - 14:24 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR’da polis, okul önlerinde ve sokakta uyuşturucu satanlara yönelik 100 polisle operasyon yaptı. Operasyonda bazı şüpheliler gözaltına alındı.

  Diyarbakır’da polis, kentte özellikle öğrencilere uyuşturucu madde satışı yapan kişilere yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Kent sokaklarında özel ekiplerle baskınlar düzenleyen polis sokak sokak gezerek uygulama yaparken, 2011 yılında 395 operasyonda 6 ton 900 kilo esrar ele geçirdi.

  Kentin çeşitli noktalarına dağılan yaklaşık 100 polis, özellikle tarihi surların diplerinde uyuşturucu satışı yapan ve içenlere yönelik operasyon yaptı. Şüpheli gördüğü herkesi narkotik polis köpeği ’Doğan’ ile arayan polis, birçok kişiyi uyuşturucu kullanırken yakaladı. Kameralarla da görüntülenen uygulamada polis, vatandaşları da uyararak uyuşturucu kullanımına karşı kendilerine yardım edilmesini istedi.

  ’İHBAR ETMEM, KENDİM DÖVERİM’

  Bir vatandaşla görüşme yapan polis çevrelerinde uyuşturucu kullanan kişileri kendilerine bildirmesini isteyince vatandaş, "Ben yakalarsam ihbar etmem, ama kendim döverim"’ demesi espri konusu oldu. Uygulamalardan memnun olan vatandaşlar polise teşekkür etti. Uygulamada suçüstü yakalanan şahıslar sorgulanmak üzere polis merkezine götürülürken, özel kurulan ekibin her gün bu yöndeki operasyonlarını sürdüreceği bildirildi.

  Diyarbakır’da narkotik ekiplerinin bu yıl içinde düzenlediği 395 operasyonda, toplam 6 ton 910 kilo esrar ile 156 bin kök keneviri ele geçirerek imha edildi. Bu operasyonlar kapsamında 772 kişi hakkında işlem yapılırken, 349 kişi tutuklandı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı