Gündem Haberleri

  Diyarbakır'da polise havai fişekli saldırı

  Serdar SUNAR- Bayram BULUT/DİYARBAKIR, (DHA)
  04.12.2009 - 21:43 | Son Güncelleme:

  PKK yandaşları, dün gece Diyarbakır'da polise havai fişekle saldırdı. Polise havai fişekle saldırı ilk olarak İstanbul'da 6-7 Ekim'de yapılan IMF görüşmeleri sırasında olmuştu. Korsan gösteri yapan PKK sempatizanları, polis helikopterine havai fişek atmıştı. Son zamanlarda Öcalan'ın cezaevi koşullarının zorlaştırıldığını bahane ederek eylem yapan gruplar, ilk olarak Mersin'de karakola iki gün üstüste havai fişekli saldırı düzenlediler. Önceki gece de Adana savaş alanına döndü. Polisle çatışan PKK yandaşları, polise havai fişekle saldırdı.

  DİYARBAKIR'DA HAVAİ FİŞEKLİ SALDIRI

  HELİKOPTERE FİŞEKLİ SALDIRININ FOTOĞRAFLARI

  POLİS HELİKOPTERİNİ FİŞEKLE VURACAKLARDI / WEB TV

  MERSİN'DE KARAKOLA BÖYLE SALDIRMIŞLARDI / WEB TV

  ADANA'DA POLİSE HAVAİ FİŞEKLİ SALDIRI / WEB TV

  İmralı'da, ömür boyu hapis cezasını çeken PKK elebaşısı Abdullah Öcalan'ın cezaevindeki koşullarını öne süren gruplar, merkez Bağlar ile Sur İlçeleri'nin bazı semtlerinde korsan gösteriler düzenledi. Sur'un Balıkçılarbaşı Semti'nde yüzleri maskeli 20 kişilik bir grup, ateş yakarak eylem yapmak istedi. Göstericiler, müdahale eden polislere molotof ve havai fişekler attı. Polis, göstericileri tazyikli su ve gaz bombası atarak dağıttı. Ara sokaklara kaçan göstericiler, buradan güvenlik görevlilerine taş atmayı sürdürdü.

  Bağlar'ın Kuruçeşme Semti'nde ise 15 kişilik bir grup, devriye görevini yürüten polis aracına molotof attı. Yolu kapatan göstericiler, mühadale eden polislere ve araçlarla taş attı. Göstericiler, polis tarafından dağıtıldı.

  Bu arada molotof kokteylleri hazırladıkları belirlenen 2 kişi, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı