Gündem Haberleri

  Diyarbakır'da bir uzman çavuş kaçırıldı

  DİYARBAKIR (DHA)
  29.06.2013 - 11:04 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır’ın Lice İlçesi Kayacık Köyü’nde 1 kişinin öldüğü 9 kişinin yaralandığı olayların ardından Diyarbakır- Bingöl karayolunu kapatan grup içinde bulunan PKK’lılar, Fis Ovası Mevkii’nde yolu kesip kimlik kontrolü yaptı. Isparta plakalı sivil aracıyla yoldan geçen Jandarma Özel Harekat Timi’nde görevli uzman çavuş Yetkin Beğen, silahlı PKK’lılar tarafından kaçırıldı. Uzman çavuş Beğen için bölge de operasyon başlatıldı.

  Lice’nin Kayacık Köyü Jandarma Karakolu’nda dünkü olayların ardından Diyarbakır- Bingöl karayoluna çıkan bir grup, Kayacık Köyü’nün yol ayrımındaki Fis Ovası Mevkii’nde demir direk ve taşlardan barikat kurarak yolu ulaşıma kapattı. Grup içinde bulunan ve yüzlerini poşuyla kapalı silahlı PKK’lılar, yaklaşık 2 saat süreyle araçların geçişini engelledi, bazı araçlarda bulunanların kimliklerini kontrol etti.  Bu sırada karayolundan sivil otomobiliyle geçen ve Jandarma Özel Harekat Timi’nde görevli olduğu belirlenen uzman çavuş Yetkin Beğen aracını durdurup kimlik kontrolü yapanlarla tartıştı. Tartışma sırasında grupta bulunan PKK’lılar silahla tehdit ettikleri uzman çavuşu dövdükten sonra aracı ile birlikte kaçırdı.

  Kaçırılan uzman çavuştan dün geceden beri haber alınamadı. Uzman çavuşun kurtarılması için bölgede gece başlatılan operasyon sabah saatlerinde genişletilerek sürdürülüyor.

  YAKILAN OTOMOBİLİ BULUNDU

  Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde dün gece kaçırılan uzman çavuş Yetkin Beğen’in otomobili Lice yakınlarında ormanlık alanda yakılmış olarak bulundu. Uzman Çavuş Yetkin Beğen’in Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı emrinde Jandarma Özel Harekati Timi’nde görevli olduğu yıllık iznini geçirmek üzere memleketi Erzurum’a giderken kaçırıldığı öğrenildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı