Gündem Haberleri

  Diyarbakır'da bağımsızların hedefi yüzde 80 oy

  ANKA
  10.07.2007 - 10:42 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır Bin Umut Adaylarını Destekleme Seçim Komisyonu Üyesi Hacer Özdemir, seçimlere bağımsız adaylarla girilmesinin ilk başta bölgedeki okur-yazar oranının düşüklüğü nedeni ile dezavantaj olarak görüldüğünü ancak yürütülen çalışmaların meyvelerini almaya başladıklarını belirterek, “Hedefimiz, adayların kendi bölgelerinde yüzde 80 oyla Ankara’ya gitmesidir” dedi.

  Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, seçim çalışmaları kapsamında örgütleme, teknik, mali, araç, basın-yayın, bilgi-işlem, hukuk, eğitim ve propaganda olmak üzere 9 komisyon oluşturduklarını ve bu komisyonlarda 4 bin 600 kişinin birer aday gibi çalıştığını ifade etti.

  “HER ADAYIN YANINDA BİR AVUKAT GÖREVLİ”

  Diyarbakır’ın dört bölgeye bölündüğünü, her mahallede 35 kişi ve gönüllü çalışanlardan oluşmak üzere yüzlerce kişinin örgütleme çalışmalarına katıldığını dile getiren Özdemir, tüm milletvekili adaylarının yanında birer avukatın görevlendirildiğini, her adayın seçim bölgesinde ise 10 avukatın çalıştığını söyledi. Özdemir, 10 kişiden oluşan Basın Yayın komisyonu aracılığıyla çalışmaların anında medya kuruluşlarına iletildiğini de hatırlatarak, DTP tarafından temin edilen 220 araç ve gönüllülerin verdiği yüzlerce aracın da seçim çalışmaları için kullanıldığını kaydetti.

  400 BİN ADET “TÜRKİYE’YE SÖZÜMÜZ VAR” AFİŞİ

  Özdemir, ayrıca, her bir aday için 200 bin adet el ilanı, 300 bin adet broşür, 40’ar bin adet renkli resimli afiş, 400 bin adet ‘Türkiye’ye sözümüz var’ afişi, 100 bin adet nar afişi, 50’şer adet vinil, 50’şer adet bez afiş, 70 adet bilboard afişi, 70 adet raket, 200 bin adet şeritli bayrak ve 100 bin adet sallama bayrağın bastırıldığını ve dağıtılmaya devam edildiğini bildirdi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı