GeriGündem Diyarbakır ve Siirt'te İsrail'i protesto
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diyarbakır ve Siirt'te İsrail'i protesto

İSRAİL’in Gazze’de yaptığı katliam, Diyarbakır ve Siirt'te düzenlenen gösterilerle protesto edildi. Diyarbakır’da Özerk Diyanet Evkaf Sendikası’nin düzenlediği protesto gösterisinde konuşan sendika temscilcisi Mehmet Özer, İsrail’in soykırım girişiminde bulunduğunu söyledi. Siirt’teki gösteride ise İsrail bayrağı yakıldı.

Diyarbakır’da Özerk Diyanet Evkaf Sendikasına üye aralarında imamların da bulunduğu yaklaşık 60 kişi Ulucami önünde toplanarak İsrail’i protesto etti. Göstericiler, ‘Gazze ambargosu direnişi kıramaz’, ‘Allah’ım ümmetinin suskunluğu sana şikayet ediyorum’, ‘Katil İsrail Filistin’den defol’ dövizleri taşıyıp, ‘Kahrolsun Amerika, Kahrolsun İsrail’ , ‘Filistin’e selam Direnişe Devam’ sloganları attı.

Özerk Diyanet Evkaf Sendikası Diyarbakır Temsilcisi Mehmet Özer, Bugün dünyanın, tarihin gördüğü en vahşi soykırımın girişimlerinden birine sahne olduğunu kaydederek, “Bugün Gazze’de siyonist zalimler Gazze halkını topluca yok etmeye, sindirmeye çalışıyor. Bugün Gazze’de su, elektrik, gıda, ilaç, ısınmak için yakıt, giyinmek için elbise yok. Çocuklar açlıktan kırılıyor, hastanelerde hastalar ilaçsızlıktan ölüyor. Bununla yetinmeyen siyonistler, bir de yapılan yardımları engelleyerek Gazze’yi iyice boğmaya çalışıyor” diye konuştu.

Siirt Cumhuriyet Maydanı’nda toplanan yaklaşık bin kişi ise Filistin’e yönelik saldırıyı kınayarak, ‘Filistin’e selam, Hamas’a selam, direnişe devam’ sloganları attı. Sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı protesto gösterisinde İsrail bayrağı da yakıldı.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle