Gündem Haberleri

  Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü: Görevimin başındayım

  Hürriyet Haber
  30.07.2015 - 11:21 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü'nün görevden alınması için kararname hazırlandığı iddia edilmişti. Şehit polis Mehmet Uyar için düzenlenen cenaze töreninde konuşan Böğürcü ise yaptığı açıklamada, "Görevimin başındayım, haberler moral bozmaya yönelik" dedi.

  Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü; şehit polis Mehmet Uyar için düzenlenen törende görevden alındığı iddiaları için şunları söyledi:
  ''Görevimin başındayım. Görev verildiği gibi alınır da. Bu tiphaberler moralimizi bozmaya yönelik hareketler. Bir yanda kalleşliğin sembolü olan terör örgütü diğer tarafta manevi değerleri sömürmeye çalışan zavallılar. Devletin gücü hepinize yetecektir.''


  Diyarbakır Emniyet Müdürü görevden alındı iddiası

  VALİ AKSOY: SALDIRI ALÇAKÇA

  Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ise şehidin cenaze töreninde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:
  ''Vatanın bölünmez bütünlüğünü hedef alan terör eylemleri devam ediyor. Bu tip eylemler son günlerde artıyor. Jandarma ve emniyet teşkilatımız gayretle çalışmaları sürdürüyor. Milletimizin bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzur ve güvenliği için bundan önceki gibi bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürecek.
  Trafik polislerimize saldırı, yol kontrolündeki jandarmamıza saldırı ve dün vatandaşla konuşan polisimize yapılan bu saldırı alçakçadır. Güvenlik birimlerimiz failleri yargının önüne çıkartacak.
  Şehidimize rağmet diliyorum. Ailesine, emniyet teşkilatımıza ve milletimize sabır diliyorum.''

  Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü: Görevimin başındayım

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı