Gündem Haberleri

  Diyarbakır’da yine PKK saldırısı: 1 polis şehit

  DHA
  10.10.2015 - 18:01 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır Valiliği, bazı mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilen mekez Sur İlçesi'nde PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 1 polisin şehit olduğunu, 6 polisin de yaralandığını açıkladı. Valilik, Yenişehir İlçesi'ndeki Dicle ve Fıratköşkü Mahallesi'ndeki sokağa çıkma yasağının bugün saat 17.00 itibarıyle kaldırıldığını da duyurdu.

  Diyarbakır Valiliği, merkez Sur ve Yenişehir ilçelerinde sokağa çıkma yasağı ve PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarla ilgili açıklama yaptı.

  Açıklamada, şöyle denildi:

  "Sur İlçesi'nin Sur içinde kalan bölgede (Cevatpaşa, Dabanoğlu, Fatihpaşa, Hasırlı, Savaş, Cemal Yılmaz mahalleleri, Gazi Caddesi) Yenişehir ilçesinde (Dicle ve Feritköşk mahalleleri) sokakların beton bariyerler ve hendeklerle kapatılarak kamusal faaliyetlerin ve vatandaşlarımızın günlük yaşamının engellenmesi, çocuklarımızın eğitim hakkının engellenmesi, sağlık hizmetlerinin alınmasının ve verilmesinin engellenmesi, vatandaşlarımızın kendi evlerine ve özel alanlarına girmelerinin engellenmesi, terör örgütleri tarafından başta kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlarımıza yönelik saldırı, sabotaj, taciz, yol kesme, patlayıcı madde kullanma, vb. eylemler devam etmesinden dolayı bariyerlerin kaldırılması, hendeklerin kapatılması, bariyer ve hendekler içine tuzaklanmış patlayıcıların etkisiz hale getirilmesine yönelik olarak 10.10.2015 Cumartesi günü 05. 00'dan itibaren Sur ilçemizde ve Yenişehir ilçesinde operasyon faaliyeti planlanmış ve aynı gün 05:00'dan geçerli olmak üzere Sur ilçemizde 6 mahalle ile Yenişehir ilçesinde 2 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir."

  YENİŞEHİR'DE YASAK KALDIRILDI
  Açıklamada Yenişehir İlçesi'nin Dicle ve Feritköşkü mahallerindeki yasağın bugün saat 17.00'den itibaren kaldırıldığı belirtilerek, şöyle denildi:

  - Yenişehir ilçesinde (Dicle ve Feritköşk mahalleleri)yapılan çalışmalar üzerine mahalle ve sokaklar temizlenmiş ve 10 Ekim 2015 Cumartesi günü saat 17.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı kaldırılmıştır.
  - Sur ilçemizde mahalle ve sokaklar kısmen temizlenmiş olup, yapılan çalışmalar devam etmektedir.
  - Güvenlik birimlerimizce sokakların temizlenmesi ve güvenli hale getirilmesi çalışması yürütülürken Sur ilçesinde bombalı saldırı sonucu 1 polisimiz şehit olmuş 6 polis memurumuz da yaralanmıştır. Yaralı Polis Memurlarının tedavisi devam etmektedir.
  - Bu çalışmalar sırasında güvenlik güçlerimize yapılan saldırı sonucu meydana gelen çatışmada BTÖ üyesi olduğu değerlendirilen 1 şahıs ölü, 2 şahısta yaralı olarak ele geçirilmiştir.
  - Ayrıca bu çalışmalar sırasında; 1 Kalaşnikof tüfek, 68 adet EYP bomba, 75 kg patlayıcı yapımında kullanılan sodyum klorat ele geçirilmiştir.
  - Sur ilçemizde yapılan çalışmalar tamamlandığında sokağa çıkma yasağının kaldırılması ayrıca duyurulacaktır.
  - Vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı konusunda göstermiş oldukları duyarlılık ve yine aynı şekilde operasyon süresince güvenlik görevlilerimize vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bulunmalarını sağlamak maksadıyla teröristle mücadele faaliyetlerine kararlılıkla devam edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "

  Diyarbakır’da yine PKK saldırısı: 1 polis şehit EŞİNİN YANINDA ŞEHİT ETTİLER

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı