GeriGündem Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi memur alımı sonuçları hangi gün açıklanacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi memur alımı sonuçları hangi gün açıklanacak?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi memur alımı sonuçları hangi gün açıklanacak?

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından başvuruları kabul edilen memur alımı için gözler sonuç aşamasına çevrildi. Toplamda 387 kişiyi istihdam edecek olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, adayların ön başvuru sonuçlarını kurumun resmi internet sitesi üzerinden erişime açacak. Peki, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi memur alımı sonuçları ne zaman ve hangi gün erişime açılır? İşte, o detaylar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından erişime açılacak olan memur alımı ön başvuru sonuçları için gözler kurumun resmi internet sitesine çevrildi. Ön başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte sözlü mülakat aşamalarına katılım sağlayacak olan adaylar, bunun için yayımlanacak olan sonuçlara odaklandı. Peki, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi memur alımı sonuçları ne zaman erişime açılır? İşte, o detaylar

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

T.C. Kimlik numarası ile ÖSYM kayıtlarının uyumunu kontrol etmek suretiyle adaylar KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının beş katı oranında aday sözlü sınava çağrılacaktır.

Sınava çağrılacak son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar da sınava çağrılacaktır.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ve KPSS puanları ile sınav yeri ve zamanı 7-10/03/2019 tarihleri arasında belediye tarafından internet adresinde ilan edilecektir. Başvuruları kabul edilip sınava çağrılan adaylar, kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu "Sınav Giriş Belgesine" www.diyarbakir.bel.tr adresinden erişebileceklerdir. Bu belge sınava girişte ibraz edilecektir. Sınava katılma hakkı elde edemeyen adaylara herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi internet sitesi üzerinden henüz bir duyuru paylaşılmadı. Detaylara ulaşıldığı an haberimizin içerisi güncellenecektir.

SÖZLÜ SINAVDA NELER YÖNELTİLECEK?

- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı kültür kongre merkezi hizmet binasında (yenişehir istasyon caddesi no:65) sınav giriş belgelerinde belirtilen tarih ve saatte sözlü sınav yapılacaktır. Ayrıca itfaiye eri için sınav giriş belgelerinde belirtilen tarih ve saatte başlamak üzere uygulamalı sınav yapılacaktır.

- Sözlü sınav ve uygulamalı sınav aynı gün içinde bitirilemez ise ertesi gün devam edilecektir.

Sınav Konuları:

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu

Mahalli İdareler ile ilgili Temel Mevzuat konuları ile

kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsar.

İtfaiye eri sınavı; sözlü ve uygulamalı olmak üzere iki bölüm halinde yapılacaktır.

Uygulamalı sınav; kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ile araç kullanımı ve sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle