GeriGündem Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi memur alımı sonuçları bu hafta açıklanır mı? Tarih belli oldu mu?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi memur alımı sonuçları bu hafta açıklanır mı? Tarih belli oldu mu?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi memur alımı sonuçları bu hafta açıklanır mı? Tarih belli oldu mu?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi personel alım sürecinin tamamlanmasının ardından ön eleme sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. Sonuçların açıklanmasının ardından sözlü sınava girecek olan adaylar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi memur alımı sonuçlarının bu hafta açıklanıp açıklanmayacağını merak ediyor. Peki, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi memur alım sonuçlarında tarih belli oldu mu?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde memur olma hayali kuran on binlerce aday sınav başvurularını tamamladı. Ön elemede başarılı olanlar için sözlü bir sınav daha uygulanacak. İşte 387 personel alacak olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi memur alımı sonuçları ile ilgili bazı bilgiler…

MEMUR ALIM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

 Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ve KPSS puanları ile sınav yeri ve zamanı 7-10 Mart 2019 tarihleri arasında belediye tarafından internet adresinden duyurulacak.

 T.C. Kimlik numarası ile ÖSYM kayıtlarının uyumunu kontrol etmek suretiyle adaylar KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının beş katı oranında aday sözlü sınava çağrılacaktır.

 Başvuruları kabul edilip sınava çağrılan adaylar, kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu "Sınav Giriş Belgesine" www.diyarbakir.bel.tr adresinden ulaşabilecekler. 

 

 

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle