Gündem Haberleri

  Diyanet'ten Santa Maria Kilisesi'ndeki cinayete kınama

  ANKA
  06.02.2006 - 13:02 | Son Güncelleme:

  Diyanet İşleri Başkanlığı, Trabzon’daki Santa Maria Katolik Kilisesi Rahibi Andrea Santaro’nun öldürülmesini kınadı. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada "Andrea Santaro’nun uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi, camiamızda ve toplumumuzda derin bir üzüntü ve endişeyle karşılanmıştır" denildi.

  "Hangi inanca mensup olursa olsun bir din adamına mabedi içinde yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyoruz" denilen açıklamada şu görüşlere yer verildi:

  DİN ADAMLARININ KORUNMASI PEYGAMBERİN EMANETİ

  "İnsanlık suçu saydığımız böyle bir saldırının hiçbir dini, felsefi ve insani gerekçesi olamaz.
  En zor şartlarda dahi mabetlerin ve din adamlarının korunması, Yüce Peygamberin biz Müslümanlara bıraktığı bir emanettir. Hiç kimsenin, bu emanete ihanet etmeye, bin bir emekle kurulmaya çalışılan huzur ve güven ortamını temelden sarsmaya, ülkemizin asırlardır sürdürdüğü barış içinde bir arada yaşama tecrübesine gölge düşürmeye hak ve salahiyeti olamaz.

  Yapılan saldırıyı bir kere daha nefretle te’lin ediyor, başta ailesi yakınları ve Katolik Kilisesi mensupları olmak üzürü, bütün insanlık camiasına başsağlığı diliyoruz."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı