Gündem Haberleri

  Diyanet'ten peşin fiyatına 3 taksitle hac

  Ankara
  01.09.2005 - 11:03 | Son Güncelleme:

  Diyanet 2006 yılında da hacıları peşin fiyatına 3 taksitle hacca götürecek. Diyanet İşleri Başkanlığı, hacı adaylarının hac görevlerini sıkıntıya girmeden yerine getirebilmeleri için "peşin fiyatına 3 taksit uygulaması" getirdi. Hacca gidecek vatandaşların hac taksitlerini hac görevlerini yerine getirmeden önce ödediği öğrenildi.

  Geçtiğimiz yıl başlanan, bu yıl sürdürülen uygulamanın 2006 yılında da devam edeceği bildirilirken, vatandaşın sıkıntıya girmeden hac görevini yerine getirmesi için yapılan bu taksitlendirmenin İslami kurallara aykırı olmadığı belirtildi.

  2006 yılının hac organisazyon çeşitleri "’Normal Tip- 1700 Euro’, ’Normal Yemekli Tip-1900 Euro’, ’Müstakil Odalı Tip 2 Kişilik Oda (kişi başı)-3260 Euro ve 3 Kişilik Oda (kişi başı)-2910 Euro’ ve ’Otel Tip 3 Kişilik Oda (kişi başı)-5320 Euro’" olarak ayrılıyor.

  "SAĞLIĞI İHMAL EDİP HACCA GİTMEK DOĞRU DEĞİL"

  Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Osman Ateş, Diyanet’in bu uygulamasına destek vererek, "Vatandaşın yıllık kazancı hacca gitmesine yeterliyse, ancak elinde nakti yoksa ve ailesini sıkıntıya sokmayacaksa taksitle hacca gitmesinde herhangi bir sakınca yok" dedi.

  TARLA-EV SATIP, SAĞLIĞI İHMAL EDEREK HAC DOĞRU DEĞİL

  Hac ibadetinin zenginlere farz olduğunu belirten Ateş, vatandaşın tarlasını, evini satıp ya da sağlığını ihmal ederek hacca gitmesinin ise doğru olmadığını bildirdi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı