Gündem Haberleri

  Diyanet'ten Hizbullah dersi

  Hürriyet Haber
  14.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DİYANET İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, Müslüman imajının terörle özdeşleştirilmesinden yakındı ve dini referans alarak cinayet işleyenlerin kendilerini üzdüğünü söyledi.

  Yılmaz, dün yapılan il müftüleri seminerinin açılışında, geçmiş yıllarda görevlisi bulunmayan camilerde bazı yasadışı oluşumların faaliyetlerde bulunduğunu hatırlattı. Bu faaliyetlere engel olunması için alınan tedbirleri de anlatan Yılmaz, ‘‘İslam dininin kişisel çıkarlara alet edilmemesi için, vatandaşların da kötü niyetli kişilerin propagandalarından etkilenmemesi için, başkanlığımızın aydınlatma ve ibadet yerlerini yönetme görevi bugün her zamankinden daha çok önem arz etmektedir’’ diye konuştu.

  Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, vaaz, hutbe, görüntülü, basılı yayınlar, Kuran Kursları, tertiplenen panel ve konferanslar yoluyla vatandaşları aydınlatmaya çalıştığını ifade eden Yılmaz, vatandaşları dini konularda daha iyi bilgilendirmek amacıyla ‘Cami Dersleri’ uygulamasını başlattıklarını hatırlattı. Yılmaz, bu projenin yeterince bilinmediği için eleştirilere hedef olduğunu kaydetti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı