Gündem Haberleri

  Diyanet Sen'den Adnan Oktar'a bir tepki daha...

  ANKARA (AA)
  06.02.2018 - 13:52 | Son Güncelleme:

  Diyanet-Sen'den Adnan Oktar'a tepkiler sürüyor...

  Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplum ve Diyanet camiası olarak Adnan Oktar'a yönelik tepkilerini ortaya koymak için dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını hatırlattı. Aydın, Oktar'ın, toplumun örfüne, adetine, dine aykırı birtakım tutum ve davranışları olduğunu, İslam dinini kötü emellerine alet ettiğini söyledi. Oktar'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin en saygın kurumu Diyanet İşleri Başkanlığına da hakaret içerikli birtakım ifadelerinin olduğunu söyleyen Aydın, hem Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarını savunma ve haklarını arama hem de toplumun tepkisini dile getirme adına suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

  Diyanet-Sen, Adnan Oktardan şikâyetçi olduDiyanet-Sen, Adnan Oktar'dan şikâyetçi oldu

  Aydın, Türkiye'nin, Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı kapsamında milli bir mücadele yürüttüğünü hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Zeytin Dalı Harekatı, Türkiye'nin geleceği, birliği açısından önem arz eden bir harekat. Oradan şehit haberleri gelirken, vatan için kanından, canından olan şehitlerimiz varken Adnan Oktar, toplumun tasvip etmediği davranışlar sergiliyor. Ailelerin çocuklarını kandırıp televizyonda sahnelediğini görüyoruz. Özellikle baş tacı olması gereken kadınları reklam aracı olarak kullanması, teşhir etmesi dine, diyanete aykırı tutumlarından dolayı tepkimizi ortaya koyduk ve suç duyurusunda bulunduk. Toplumun ahlaki değerlerine olumsuz etkisi olduğunu, gençliğin ahlakına yönelik birtakım tahribata yol açtığını gördük. Gençliğimizin ahlakını korumak, onlar adına da sesimizi duyurmak istedik."

  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Adnan Oktar açıklaması: Tamamen akli dengesi bozulmuşDiyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Adnan Oktar açıklaması: Tamamen akli dengesi bozulmuş

  İslam ahlakıyla bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıkan Oktar'ın, Diyanet İşleri Başkanlığına Atatürk'le ilgili bir çağrı yaptığını hatırlatan Aydın, "Önemli günlerde, hutbelerde, çeşitli platformlarda Atatürk'ün kahramanlığı anlatılıyor. Bu sadece bizim kurumumuzun görevi değil. Devletin her kademesinde, en üst düzeyindeki kişiler tarafından da dile getiriliyor. Kimsenin bunu inkar ettiği yok. Biz devlete yararlı olmuş insanları dua ile rahmetle anarız." diye konuştu.

  'AVRUPA'DAN GELEN AİLELERİN ÇOCUKLARINI KANDIRIYOR'

  Oktar'ın daha önce Atatürk'e hakaretten dolayı hapis yattığını, şimdi Atatürkçüymüş gibi konuştuğunu anımsatan Aydın, önce Masonluğa karşıyken daha sonra en üst düzey Mason olduğunu açıklayan Oktar'ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya kitaplarını göndererek destek istediğini, ona dua ettiğini söyledi.

  Avrupa'dan gelen bazı Türk ailelerin çocuklarının Oktar tarafından kandırıldığını belirten Aydın, bu ailelerin de feryatlarını duyurmak istediklerini söyledi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı