Gündem Haberleri

  Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan facia açıklaması

  Hürriyet Haber
  24.09.2015 - 12:34 | Son Güncelleme:

  Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri, Mekke'deki faciayla ilgili ilk açıklamayı yaptı.

  NTV canlı yayınına konuşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Ekrem Keleş, şu ana kadar Türk hacı adaylarından herhangi bir vefat haberi ulaşmadığını söyledi.

  Mina'da yaşanan izdihamın ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Hac İdare Merkezinde kriz masası oluşturuldu. İzdiham nedeniyle 300'den fazla kişinin yaşamını yitirdiği, yüzlerce kişinin de yaralandığı facianın ardından Diyanet İşleri Başkanlığı harekete geçti.

  Hac İdare Merkezinde kriz masası oluşturan Diyanet İşleri Başkanlığı, ölen ve yaralananlar arasında Türk hacıların olup olmadığını araştırıyor. Mekke'deki Diyanet İşleri Başkanlığı Hastanesinin yetkilileri ise şu ana kadar herhangi bir Türk hacının faciadan etkilendiğine dair bilginin kendilerine ulaşmadığını bildirdi.

  Türk hacılardan Mustafa Keskin, izdihamın yaşandığı bölgeden saat 09.00 civarında geçtiklerini belirterek, o saatlerde herhangi bir yoğunlukla karşılaşmadıklarını söyledi. Davut Çakır da şeytan taşlamaya giderken alanın çok kalabalık olduğunu ama herhangi bir izdihama şahit olmadıklarını dile getirdi.

  Diyanet İşleri Başkanlığından facia açıklaması

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı