GeriGündem Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 personel alacak | Diyanet sözleşmeli personel alımı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 personel alacak | Diyanet sözleşmeli personel alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 personel alacak | Diyanet sözleşmeli personel alımı

Kamu kurum ve kuruluşlarının personel alımları devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı da çeşitli branşlarda ve farklı mezuniyet türlerinde toplamda 9 bin 500 sözleşmeli personel alımı planlandığını duyurdu. Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre, yapılacak alımlarda KPSS şartı aranacak. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı ne zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı, sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım pozisyonlarında personel alımı yapacaklarını açıkladı. Söz konusu personel alımı hakkında araştırma yapan vatandaşlar da, personel alımının detaylarını ve başvuru tarihini sorguluyor. İşte, Diyanet'in alacağı 9 bin 500 sözleşmeli personel hakkında tüm merak edilenler...

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Diyanet İşleri Başkanlığı 4-B sözleşmeli Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım pozisyonlarında KPSS puan sıralaması esas alınarak yapılacak sınav sonucuna göre toplam 9.500 sözleşmeli personel istihdam edilmesinin planlandığını açıkladı. Sözleşmeli personel alımına ilişkin detaylar ise henüz açıklanmadı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 9 bin 500 sözleşmeli personel alımına dair bir gelişme olduğu takdirde haberimizden okuyabilirsiniz. İşte, söz konusu alımlar hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklama...

"Başkanlığımıza ait 4-B sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım pozisyonlarında KPSS puan sıralaması esas alınarak yapılacak sınav sonucuna göre toplam 9.500 sözleşmeli personel istihdam edilmesi planlanmaktadır.

Başvurularda KPSS puan türlerinden; lisans mezunları için KPSSP124, önlisans mezunları için KPSSP123, orta öğretim mezunları için KPSSP122 esas alınacaktır. Sözleşmeli personel alımına ilişkin diğer hususlar Başkanlığımızca daha sonra ilan edilecektir."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle