GeriGündem DIWA ödülü Samsung’un
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DIWA ödülü Samsung’un

DIWA ödülü Samsung’un
refid:3976612 ilişkili resim dosyası

DIWA (Digital Imaging Websites Association), dünya çapında dijital görüntüleme web siteleri birliği, bu yıl DIWA altın ödülünün Samsung’un 8 mega pikselli kamerasına verdiğini duyurdu. 3 LCD vizör sunan dünyanın ilk kamerası olma özelliği taşıyan Samsung Pro815’in pek çok ileri düzey özelliğe sahip.

Samsung Pro815, dahili 15x Schneider-Kreuznach Varioplan zum lens ile (28-420mm f/2.2-4.6) donatılmış. 3cm süper makro performansı ile, Pro815, dijital kameralardaki zum gücü özelliğinde dünya rekorunu elinde tutuyor.

Ürün ayrıca, dünyadaki 3 LCD vizör çözümü sunan ilk kamera olma özelliği de taşıyor. Kameranın arkasında, her ikisi de detaylı görüntü sağlayan 235K elektronik vizörle destekli büyük 3.5” LCD-ekran mevcut. Bel hizası çekim için kameranın üst tarafında bulunan 1.44” LCD ekran aynı zamanda bilgi paneli olarak da kullanılabiliyor. 

 

Pro815 sayısız kullanışlı ve şaşırtıcı özelliğe sahip. DNG RAW, sıkıştırılmamış TIFF ve 3 ayarlı sıkıştırılmış JPEG dosya formatı, 12 kare sürekli çekim hızı, 2.5 kare/sn veya çok hızlı 1.3 MP patlamayla 10 kare/sn, interval sayaç, dahili flaş, harici flaş üniteleri için flaş kızağı, fotoğraflara stereo ses kaydı, VGA formatında sesli video çekim, 11 sahne modu, öncelikli kişisel ayarları kaydetmek için programlanabilir “MySet” fonksiyonu, hareket ederken oluşabilecek flu iz için yüksek hız, ve tam otomatik ve manuel ayar çeşidi bunlardan bazıları.

 

DIWA’nın Test Müdürü Kai Thon, "Sadece teknik özellikler, Samsung’unPro815 ile üst seviyeyi hedeflediğini kanıtlamaya yetiyor. DIWA uzmanları PRO815’in limitlerini test ettiler ve sınıfında, beklenenden çok daha iyi olduğunubelirttiler. Pro815 iyi sonuçlar vermenin dışında, ayrıca tam bir profesyonel kamera gibi çalışıyor, bunun için 15x Schneider-Kreuznach zum lens ve Samsung’un gelişmiş görüntü işlemcisine teşekkür etmek gerekiyor.” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle